• تاریخ : ۱ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

جامعه,معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری,سید ابوالفضل رضوی

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست‌جمهوری از ارائه وام اشتغال با کارمزد ۸ درصدی برای روستائیان خبر داد.

به گفته خبرنگار ایلنا، سید ابوالفضل رضوی با اشاره به مشکلات روستاییان گفت: از مهمترین مشکلات روستاییان نبود درآمد کافی برای روستاییان هست طبق مرکز آمار درآمد روستانشینان ۴۰ درصد کمتر از خانوار شهری هست.همچنین نبود شغل مناسب برای جوانان تحصیل‌کرده روستایی، تبعیض در ارایه خدمات روستانشینان نسبت به شهرنشینان، ۷۰ درصد املاک روستایی فاقد سند هست این موارد از مهمترین مشکلات روستاییان هست .

او ادامه داد: عدم تکریم روستاییان توسط دستگاه‌های دولتی یکی دیگر از مشکلات آنان هست که براساس این موارد و با توجه به بررسی‌های به عمل آمده در این معاونت تصمیم بر آن شد تا وام اشتغال با کارمزدی که برای روستاییان انگیزه ایجاد کند در نظر بگیریم.

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه کارمزد این وام برای روستاییان ۸ درصد هست، گفت: سعی کردیم تا روستاییان بتوانند با ساده‌ترین روش اخذ وام و ضامن این وام را بگیرند در حال حاضر نیز از نظر میزان اشتغال توسط این وام بالاترین میزان برای خراسان‌جنوبی هست .

رضوی با بیان اینکه این آیین‌نامه پس از تایید مقام معظم رهبری و تصویب در مجلس به صندوق توسعه ملی ابلاغ شده، گفت: امیدواریم تا نیمه آذرماه این آیین‌نامه اجرایی شود و بتوانیم آن را در اختیار روستاییان قرار دهیم.

معاون توسعه روستایی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: زلزله کرمانشاه به ما یادآور شد باید برای هر دهستان یک مرکز خدمات‌رفاهی و همچنین مجتمع آموزشی که سرویس رفت و آمد رایگان برای دانش آموزان داشته باشد ایجاد کنیم. وزرای مربوطه نیز با این طرح موافقت کردند و امیدواریم بتوانیم برای هر دهستان چنین مراکزی را فراهم کنیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما