• تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اراک، عزت الله آمره‌ای عصر امروز در نشست کارگروه مشترک آلودگی هوا و گرد و غبار که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور در استاندار مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: در استان مرکزی در فصل زراعی تا اسفندماه تنها ۹۰ میلیمتر بارش دریافت شد که به دنبال آن  استان مرکزی در بین پنج استان کم بارش و بحرانی کشور قرار گرفت.

وی افزود: خوشبختانه در بهار امسال بارش‌های مناسبی را مشاهده کردیم، در اردیبهشت ماه ۱۴۰ میلیمتر بارش در استان دریافت شد و مجموع بارش‌های استان مرکزی به ۲۲۹ میلیمتر رسید و به دنبال ان از مجموعه ۵ استان بحرانی کشور خارج شدیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی تصریح کرد:  همچنان ۲۵ درصد عقب افتادگی در حوزه بارش‌ها در استان مرکزی وجود دارد، میزان روان آب‌ها در سال زراعی  ۴۱ میلیون مترمکعب هست که این رقم در سال زراعی گذشته ۱۱۷ میلیون مترمکعب گفته شده هست.

امره ای بیان کرد:  سد ساوه با مسئولیت تامین آب شرب شهرستان با وجود کاهش بارش‌ها امسال افزایش حجم آب داشته هست، این در حالی هست که سد کمال صالح که سال گذشته در بهار سرریز داشت امسال با کاهش ۲۷ درصدی در ورودی مواجه هست.

وی ادامه داد: ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب شرب در استان تامین خواهد شد و با وجود کاهش بارش ها وضعیت پایدار در تامین آب شرب حاکم هست.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مرکزی عنوان کرد:  در حال حاضر ۵۰ درصد آب شرب استان از طریق آب‌های سطحی و ۵۰ درصد بواسطه آب‌های زیرزمینی تامین خواهد شد.

آمره‌ای خاطرنشان کرد: تعداد چاه‌های استان ۱۰ هزار حلقه هست  که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ حلقه معادل ۲۰ درصد غیرمجاز هست.

 وی اضافه کرد:  هزار و ۶۰۰ حلقه چاه استان مرکزی مربوط به قبل از سال ۸۵ و هزار حلقه مربوط به بعد از سال ۸۵ هست و باید مسدود شود.

انتهای‌پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما