• تاریخ : ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از ارومیه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید مهدی قریشی ظهر امروز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: ۷۰ سال پیش رژیم غاصب اسرائیل اعلام استقلال کرده و آمریکا و شوروی این دولت را به رسمیت شناختند و ۷۰ سال هست همانند غده سرطانی به جان مسلمانان و کشورهای اسلامی افتاده هست.

وی خاطرنشان کرد:  اینان هر روز دشمنی خود را با اسلام و مسلمانان بیشتر می‌کنند و به‌تازگی ۲ هزار نفر در اعتراضات به انتقال سفارت آمریکا به قدس کشته یا زخمی شده‌اند و وظیفه مسلمانان و کشورهای اسلامی این هست که در مقابل اسرائیل و اقدامات اسلام ستیزانه آن بایستند و اعتراض خود را به گوش دشمنان اسلام برسانند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: بعضی کشورهای اسلامی برخلاف وظیفه‌ای که بر عهده آنان هست در مقابل این نظام غاصب نمی‌ایستند و به آنان کمک می‌کنند که بر اساس گفته قرآن این امر به سبب کمرنگی ایمان در کشورهای اسلامی هست.

وی تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید در کنار هم بایستند و مواقع لزوم با دشمنان اسلام مقابله کنند و همچون کشورهای طاغوت که اتحادیه تشکیل داده‌اند در مواقع لزوم برای هدف مشترک تلاش کنند.

قریشی بیان کرد: نانوایان و صاحبان رستوران باید در ماه رمضان به‌گونه‌ای عمل کنند که وقتی شخصی وارد شهر می‌شود متوجه شود که این شهر روزه‌دار هست و حرمت این ماه را حفظ کنند و از کسانی که حرمت این ماه را حفظ کرده‌اند تشکر می‌کنم و کسانی که عمل‌ نکرده‌اند باید به این مسئله بیشتر توجه کنند.

وی یادآور شد: جمع‌خوانی قرآن کریم باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که ثواب قرائت یک آیه قرآن برابر ختم قرآن هست و قرائت قرآن گناهان انسان را مورد بخشش خداوند متعال قرار داده و انسان را از آتش جهنم در امان نگه می‌دارد از این رو باید در این ماه همه را به قرائت قرآن به ویژه جمع‌خوانی دعوت کنیم که سبب جلب رحمت خداوند شود.

مدرس دانشگاه ارومیه افزود: مسئولان باید در ردیف نخست این جمع‌خوانی قرار گیرند و همچون آمدن به نماز جمعه این عمل ریا نیست و هیچ اشکالی ندارد.

وی تاکید کرد: امروز روز موزه‌هاست که باید آثار گذشته حفظ شوند و قدر آنان را بدانیم و این آثار همچون  عبرت‌هایی هستند که باید از آن‌ها پند بگیریم.

انتهای پیام/ح

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما