• تاریخ : ۲۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

انتظامی حوادث,زلزله کرمانشاه

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: یکی از مشکلات اساسی در حال حاضر در مناطق زلزله‌زده ازدیاد اقلام و امکانات هست.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر اینکه اسکان اضطراری در تمام مناطق زلزله زده به پایان رسیده هست، گفت: توزیع سرویس‌های بهداشتی موقت در حوزه وظایف سازمان امداد و نجات نیست و آمار آن را در دست ندارم، اما تعدادی وارد استان شده هست و در حال حاضر سازمان امداد و نجات در حال توزیع دفترچه هست.با توزیع دفترچه میان زلزله‌زدگان بی‌شک توزیع اقلام نظم و انضباط بیشتری خواهد یافت و می‌توانیم اقلام را دقیق‌ و سریع‌تر  توزیع کنیم. 

سلیمی ادامه داد: در حال حاضر کل مناطق زلزله زده به هشت منطقه تقسیم شده هست. این هشت منطقه در شهرهای آسیب پذیر به عنوان ستادهای فرعی مناطق هشت‌گانه فعالیت می‌کنند. ستادهای فرعی نیز با توجه به آ‌مار اتخاذ شده از سازمان آمار، دفترچه‌ها را توزیع کرده‌اند. طی دو روز گذشته غالب بر ۲۰۰ تن پوشش چادر توزیع کردیم.

رئیس سازمان امداد و نجات با تاکید بر اینکه امدادرسانی به تمام روستاها صورت گرفته هست، افزود: این بار صدور دفترچه از روستاها آغاز شد چرا که به علت هماهنگی با دهیارها فرآیند صدور سرعت بیشتری دارد. برای هر خانواده یک دفترچه صادر شده و پس از دریافت اقلام در دفترچه وارد می‌شود.

او با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات اساسی در حال حاضر ازدیاد اقلام و امکانات هست، گفت: در حال حاضر مشکلی از ناحیه امکانات وجود ندارد، اما می‌توان گفت بخشی از معضلات بهداشتی منطقه به علت همین ازدیاد اقلام هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما