• تاریخ : ۳ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اصفهان، پیاده‌روی اربعین حسینی پررونق‌ترین مراسم مذهبی جهان هست و سالیانه حضور میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در این برنامه سبب شده تا چشم تمام جهان به این مراسم باشد، آنچه سبب شده تا شاهدان انگشت حیرت بر دهان گیرند خدمت‌رسانی به تعداد زیاد زائران در این مراسم بی‌نظیر هست که این مهم میسر نمی‌شود مگر با یاری خداوند، نظر اهل‌بیت (ع) و تلاش مردمی که دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این سفر برای زائران سالار شهیدان آسان کنند.

اصفهان آماده خدمت‌رسانی به زائران کربلا

هرسال با نزدیک شدن راهپیمایی اربعین شور و جنبشی کشور ایران را فرامی‌گیرد که وصف ناشدنی هست، آماده شدن برای حضور در این عبادت بی‌نظیر در شهری مانند اصفهان یاد ایام دفاع مقدس می‌اندازد، در دوران دفاع مقدس اصفهان یکی از کانون‌های بزرگ جمع‌آوری تدارکات و ارسال آن به مرز عراق بود، اکنون نیز مقصد همان‌جاست.

یکی از کاروان‌هایی که امسال در اصفهان خود را آماده می‌کند تا در خدمت‌رسانی به زائران در کربلای معلا حضور پیدا کند، کاروان حضرت زهرا (س) هست، بر روی پرچم و شعارنوشته‌های این هیئت درج‌شده هست «هیئت حضرت زهرا (س)، اربعین حسینی، کربلای معلی».

مسئول موکب حضرت زهرا (س) در مورد خدمات این موکب به خبرنگار پردیس نیوز گفت: این هیئت با نیت خدمت‌رسانی به زائران و با حضور افراد فعال در کانون‌ها و هیئت‌های مذهبی اصفهان تشکیل شد، ابتدا نیت بر تأسیس حمام عمومی بود اما به دلیل آنکه کمبود وقت و نبود امکانات زیرساختی امسال موفق به اجرای آن نشدیم.

سید علی موسوی به پیگیری برای اجرای ساخت حمام دسته‌جمعی در سال‌های آتی خبر داد و افزود: سعی بر آن هست که ۵۰۰ دوش حمام در منطقه در کربلا برپا شود که اگر این موضوع محقق شود می‌توان به ۷۲ هزار نفر خدمات بهداشتی ارائه داد.

وی در مورد برپایی موکب حضرت زهرا (س) در کربلای معلا گفت: هتلی ۷ طبقه و نیمه‌ساز نزدیک به حرم حضرت سیدالشهدا (ع) از طرف دوستان ما در عراق به‌صورت رایگان در اختیار ما قرار گرفت و قرار هست ۳ ‌طبقه آن برای بانوان و ۳ ‌طبقه آن برای آقایان در نظر گرفته شود، برآورد می‌کنیم خدمت‌رسانی به تعداد ۵ هزار نفر انجام شود.

موکب حضرت زهرا (س) از زائران تمام کشورها پذیرایی می‌کند

مسئول موکب حضرت زهرا (س) به پذیرش زائران امام حسین (ع) از همه کشورها در این موکب اشاره کرد و افزود: مدت پذیرش در این موکب ۳ روز هست و امیدواریم با توجه به آنکه این موکب با نذورات مردمی اداره می‌شود بتوانیم به تعداد بیشتر خدمات ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه آغاز خدمت‌رسانی از اول دهه اربعین یازدهم ماه صفر تا ۵ روز بعد از اربعین هست، بیان کرد: ۹۵ درصد موکب‌ها در کربلا عصر اربعین جمع‌آوری می‌شوند و این نقص برای کسانی که به کربلا وارد می‌شوند وجود دارد و امیدواریم بتوانیم این مشکل را پوشش بدهیم.

موسوی افزود: روزانه ۵ هزار صبحانه، ۵ هزار ناهار و ۵ هزار شام حداقل خدمت ما هست، اگر نذورات مردمی بیشتری به دست ما برسد توانایی این هست که خدمات را افزایش دهیم، در هر وعده غذایی پیش بینی شده تا در صورت نیاز بیشتر از این تعداد غذا در اختیار زائران قرار گیرد.

وی در مورد مجوزهای لازم برای برگزاری موکب در کربلا اظهار داشت: مجوز این موکب در ایران از ستاد بازسازی عتبات عالیات اخذ شد و در عراق از عتبه حضرت سیدالشهدا(ع) و عتبه حضرت ابوالفضل مجوز گرفته‌ایم، پیگیر کسب مجوز از اوقاف عراق هستیم تا این موکب سال‌ها بتواند برقرار باشد و همان‌طور که این پرچم را پدران ما به دست ما سپردند ما نیز بتوانیم آ را به دست نسل بدی بسپاریم.

گروه خدماتی موکب حضرت زهرا (س) به کربلا اعزام شده هست

موسوی به ارسال گروه خدماتی به کربلا اشاره کرد و گفت: به دلیل آنکه محل این هتل به‌صورت نیمه ساخت در اختیار ما قرار گرفته و تنها این ساختمان تا مرحله سفت کاری ساخته شده هست، گروه خدماتی از اصفهان به کربلا اعزام شد و ۱۵ روز هست که در حال آماده‌سازی این مکان برای خدمت‌رسانی هستند، از روز گذشته نیز ارسال محموله‌های تدارکاتی به عراق آغاز شده هست و هر روز تا ۵ روز قبل از اربعین که راه‌ها بسته می‌شوند این ارسال محموله ادامه خواهد داشت.

اقلام ۱۵ موکب توسط هیئت زهرا (ع) انجام می‌شود

موسوی به کاروان وحدت اصفهان در دوران دفاع مقدس که در خیابان شهید بهشتی اصفهان به جمع‌آوری تدارکات می‌پرداخت اشاره کرد و گفت: در دوران جنگ تحمیلی کاروان وحدت اصفهان محوله تدارکاتی را جمع‌آوری می‌کرد و هر بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ ماشین به‌سوی جبهه روان می‌شد، امروز از تجربیات خادمان آن کاروان استفاده شده و اقلام مورد نیاز کاروان‌های دیگر که در مسیر کربلا تا نجف قرار دارند و نتوانسته‌اند ارسال بار خود را از ایران انجام دهند توسط هیئت حضرت زهرا (س) انجام می‌شود.

مسئول کاروان حضرت زهرا (س) در مورد اقلام ارسال به کربلا گفت: سعی می‌شود تا تمام کالاهای مورد نیاز در خدمت‌رسانی از اصفهان تهیه شده و ارسال شود، ارسال کالا کاری بسیار دشوار هست اما برای آنکه خدمت‌رسانی به بهترین وجه انجام شود سعی می‌شود با تمام مشکلات این کار صورت گیرد و همان‌طور که اشاره کردم اقلام در حدود ۱۵ موکب دیگر نیز توسط این هیئت انجام می‌شود. برای آنکه بتوان خدمت رسانی مناسب به زائران داشته باشیم باید تا آنجا که ممکن هست کالاهای مورد نیاز را اصفهان ارسال کنیم.

نخستین نذر موکب زهرا (س) از طرف مادر شهید بود

وی با اشاره به اینکه نظر اهل‌بیت (ع) پشتیبان اصلی این راهپیمایی هست، اظهار داشت: نخستین نذری که برای ما رسید از طرف مادری شهیدی بود که کیسه آردی ۵۰ کیلویی را نذر کرده بود تا نان پخته و برای زائران سالار شهیدان ارسال کند، این کیسه آرد به‌عنوان تبرک به دست این کاروان رسید، مردم عراق با خلوص نیت در این راهپیمایی به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و برای این کار از زندگی خود ایثار می‌کنند، امیدواریم ما هم بتوانیم خدمتی شایسته در این راه ارائه کنیم.

موسوی در مورد جمع آوری نذرهای این موکب گفت: تنها حامی این موکب مردم بودند افرادی که می‌خواهند نذورات خود را به این موکب ارسال کنند می‌توانند به دفتر این موکب در اصفهان، خیابان احمد آباد، خیابان خواجه نظام الملک، ابتدای کوچه شماره ۲ مراجعه کنند، خادمان حسینی از ابتدای صبح تا ابتدای بامداد در این دفتر حضور داشته و در حال انجام تدارکات برای این موکب هستند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما