• تاریخ : ۲۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوزاجتماعی

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اعمال تخفیف ۲۳ درصد پرداخت مطالبات شهرداری از سوی مودیان در فروردین و اردیبهشت سال ۹۷ موافقت کردند.

به گفته خبرنگار مهر، در پنجاه و سومین جلسه شورا بررسی لایحه اصلاحیه مجوز تقسیط و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران در دستور قرار گرفت.

مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در تشریح این امر گفت: در بررسی هایی که در کمیسیون برنامه وب ودجه صورت گرفت این اصلاحیه به این صورت انجام شد که به شهرداری اجازه داده خواهد شد برای فروردین و اردیبهشت سال ۹۷ تخفیف ۲۳ درصدی برای پرداخت مطالبات از سوی مودیان به صورت نقد اعمال کند.

وی ادامه داد : در لایحه شهرداری برای دیگر ماه های سال تخفیف ۱۸ درصدی در نظر گرفته شده بود که کمیسیون برنامه و بودجه با آن مخالف هست چرا که همه را تشویق می کنیم به جای پرداخت مطالبات در ماه های خرداد و تیر و تنها در اسفند ماه نسبت به پرئداخت بدهکار خود اقدام کنند. و برای حل این مشکل تبصره ای از سوی کمیسیون برنامه و بودجه در این لایحه گنجانده شده مبنی بر این که باید در دو ماه آینده لایحه ای جامع برای اخذ مطالبات در دیگر ماه های سال به شورا ارایه نماید.

وی افزود: باید مکانیزمی تعبیه کنیم تا مودیان بتوانند پرداخت های بیشتر داشته باشند.

الویری در پایان خاطر نشان ساخت: پرداخت های غیر نقدی مشمول بند یک یعنی اعمال تخفیف ۲۳ درصدی نخواهند بود.

در نهایت پیشنهادات کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص این لایحه با رای موافق اعضای شورا به تصویب رسید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما