• تاریخ : ۲۵ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

محیط زیست,سازمان حفاظت محیط زیست,پروین فرشچی

نشست هم‌اندیشی آب‌های ساحلی بندرعباس و تامین آب مورد نیاز صنایع بزرگ پیش از ظهر امروز به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گفته ایلنا، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست با اشاره به اهمیت بررسی موضوع ورود پساب و فاضلاب به محیط های دریایی و زیستی خلیج فارس، گفت: با توجه به بحران آب در کشور به ویژه در مناطقی که نیاز آبی بیش از میزان آب تامین شده، بازچرخانی پساب و فاضلاب امری بسیار ضروری هست.

فرشچی افزود: از این رو در بندرعباس به عنوان یکی از مناطقی که به واسطه توسعه شهری و صنعتی با تقاضای روزافزون برای آب مواجه شده، بازچرخانی پساب با اولویت بسیار زیادی باید در دستور کار قرار گیرد.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: همیاری و کمک تمامی صاحبان صنایع بزرگ و کوچک برای رفع این موضوع امری بسیار ضروری هست.

وی ضمن تاکید بر اهمیت بازگشت پذیری پساب و فاضلاب صنایع بزرگ همچون فولاد به چرخه مصرف، تصریح کرد: اجرایی شدن این امر حیاتی در گرو همکاری تمامی دستگاه های اجرایی هست.

مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند بازگشت پساب و فاضلاب در شهر بندرعباس، راهکارهایی در این زمینه ارائه داد.

همچنین امین قصمی مدیرعامل آبفای هرمزگان گزارشی درباره نیاز آبی بندرعباس ارائه داد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما