• تاریخ : ۲۴ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

گیل نگاه /شقایق نوشاد : «استارت آپ»، واژه ای هست که در سال های اخیر زیاد در مورد آن خوانده و شنیده ایم. طی دو سه سال گذشته شاهد برگزاری گردهمایی های تحت عنوان استارت آپ وی کند در شهرهای مختلف کشور هم بوده ایم.
فهیمه حقی ایده پرداز گروه «ایده مد» هست که با گروه خود موفق شد در اولین برنامه استارت آپ در گیلان با معرفی یک اپلیکیشن طراحی مد و لباس رتبه برتر را در استان کسب کند .

حقی در گفت گو با گیل نگاه در خصوص شرکت خود در این برنامه و معرفی این ایده برتر گفت: ابتدا از طریق معرفی نرگس سمیع پور که استاد من بودند با این برنامه آشنا شدم و با گروهی که تشکیل شده بود ایده خود را معرفی کردیم و این ایده معرفی یک اپلیکیشن در خصوص طراحی لباس، الگوی شخصی و فروش بود .
ایده پرداز گروه ایده مد در خصوص جذب در آمد و معرفی و تبلیغات این ایده گفت: ما جذب درآمد مالی خاصی نداشتیم و فقط یک برنامه استارت آ پی بوده که برگزار شده بود و از بین برندگان چند نفری انتخاب و ایده های برتری معرفی شدند تا روی این ایده ها سرمایه گذاری شود .
او ادامه داد: گروه ما توانست در این برنامه به عنوان ایده برتر معرفی شود و حتی یک پیشنهاد کاری از برند «تن درست» به ما داده شد که فقط در حد یک پیشنهاد بود و علی رغم پیگیری که خودمان داشتیم نتیجه ای نداشت. یعنی از طریق استارت آپ نتوانستیم سرمایه گذاری برای این برنامه جذب کنیم .
برگزاری نمایشگاه راهی برای شناساندن اپلیکیشن طراحی و مد
ایده پرداز گروه «ایده مد» در ادامه گفت گوی خود با گیل نگاه گفت: ما برای افزایش کارهای پیشنهادی و رسیدن به آنچه که به عنوان هدف ما انتخاب شده هست، تصمیم گرفتیم تا با برگزاری نمایشگاه های گروهی کارمان را ادامه دهیم. راهکاریی که تصور می کنیم باعث خواهد شد این برنامه شناخته شود و در نهایت ما بتوانیم معرفی این اپلیکیشن را به ثمر برسانیم.
او با اشاره به اینکه استارت آپ مد و لباس اولین برنامه استارت آپی در استان گیلان بود در خصوص وضعیت برگزای این برنامه ها در گیلان گفت: در استان گیلان زیاد در این زمینه همکاری نمی شود و به طور مثال زمانی که ما در زمینه مد و فشن بخواهیم کارهای خود را وارد بازار کنیم به مشکل تغییر اسم و عدم استفاده از کلمه «فَشن» برمی خوریم و سرمایه گذاری خاصی هم در این زمینه صورت نمی گیرد و مشکل بزرگ دیگر عدم رعایت حق کپی رایت در این عرصه هست.
او در خصوص گروه ساخت اپلیکیشن طراحی مد و لباس هم گفت: این گروه ۱۰ نفره ای بود که ۶ نفر از این تعداد در برنامه استارت آپ شرکت کردند که الان با هم همکاری داریم .به گفته حقی؛ شایان ایمانی، عرشیا علیپور، نرگس سمیع پور، سودابه فلاح فرید ، ساناز فلاح و فهیمه حقی افراد تشکیل دهنده گروه ایده مد هستند.
این طراح لباس در ادامه از برگزاری نمایشگاهی در زمینه مد و لباس خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۶ نفر به طور مسیقیم و ۴ نفربه طور غیر مستقیم فعالیت دارند و ما در این نمایشگاه لباس ها و طرح هایی که توسط خودمان طراحی شده را به معرض نمایش می گذاریم.به گفته او این نمایشگاه ۲۵ بهمن ماه در گالری «او» واقع در کوچه هتل پامچال رشت برگزار خواهد شد.
ایده پرداز گروه ایده مد ادامه داد: در این نمایشگاه هم فروش و هم سفارش انواع لباس ها پذیرفته خواهد شد و بازدید از آن برای عموم افراد آزاد هست.
او در پایان گفت: ما تلاش کردیم برای طراحی لباس هایی که در نمایشگاه در معرض دید بازدید کنندگان گذاشته می شوند، ایده هایی از لباس های محلی و بومی استان گیلان و تمام اقلیم ایران استفاده کنیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما