• تاریخ : ۱۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

اسمعیل کریم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پردیس نیوز در ارومیه، با اشاره به ضرورت اصلاح روش کشاورزی در این استان آذربایجان غربی اظهار داشت: اگر از شیوه‌های علمی و به روز دنیا در کشاورزی استان استفاده شود، این کار سبب می‌شود تا از لحاظ کاهش مصرف آب‌های زیرزمینی به دریاچه ارومیه نیز کمک شود.

وی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در حوزه اصلاح شیوه های فعلی کشاورزی در آذربایجان غربی  گفت: برنامه‌های الگوی کشت به تناسب هریک از شهرستان های استان تهیه و به مناطق مختلف استان ارائه شده هست.

کریم‌زاده در ارتباط با اعتبارات تخصیص یافته به سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در سال ۹۶ افزود: در برنامه ششم توسعه و در مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اعتباراتی بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال برای اصلاح شیوه‌های فعلی کشاورزی در استان اختصاص داده شده هست.

وی بیان کرد: اگر این مبلغ وصول شود، اراضی کشاورزی اولویت دار تحت الگوی ترسیم شده، کشت می‌شوند و با توجه به شرایط آب‌وهوایی، تولیدات مناسب به کشاورزان تحویل داده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان با اشاره به آخرین وضعیت آبی حوزه دریاچه ارومیه اظهار کرد: حوزه دریاچه ارومیه اولویت اول و اصلی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در تغییر آبیاری و الگوی کشت هست و شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، نقده، اشنویه، ارومیه، سلماس و شاهین دژ در حوزه آبریز  دریاچه ارومیه قرار گرفته‌اند.

وی افزود: اگر اعتبارات مصوب  شورای برنامه ریزی توسعه استان ابلاغ شود، طی کمترین زمان این مهم پیگیری و اجرایی می‌شود و نتیجه آن اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما