• تاریخ : ۸ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از بیرجند، محمدرضا حافظی صبح امروز در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان جنوبی اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی بانوان رکن اصلی مدرسه‌سازی بوده و نمونه‌های فراونی از بانوان خیر مدرسه‌ساز در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مدرسه‌سازی در ایران نشان از فرهنگ دیرینه و والای این دیار دارد افزود: خیرین مدرسه‌ساز ۵۵ هزار مدرسه در کشور ساخته‌اند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز گفت: در حال حاضر ۶۵۰ هزار خیر مدرسه‌ساز در داخل کشور و هزار خیر مدرسه‌ساز در خارج از کشور در امر مدرسه‌سازی کشور فعالیت می‌کنند.

حافظی با بیان اینکه بی‌شک مدرسه‌سازی و ساخت مکان‌های علمی و پژوهشی راهی هست که بازخورد آن پیشرفت و تعالی کشور در ابعاد مختلف هست افزود: باید بیش از گذشته نسبت به ساخت مکان‌های علمی و آموزشی اقدام کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: خیرین مدرسه‌ساز در راستای تعالی فرهنگ آموزش و پرورش دارای رویکردی مهم هستند.

لامعی با بیان اینکه آموزش و پرورش خراسان جنوبی سه سال متوالی در پذیرش موسسات آموزش عالی رتبه دوم کشور را کسب کرده هست افزود: اگر امروز آموزش و پرورش خراسان جنوبی در ابعاد آموزشی پرورشی و علمی به توفیقاتی دست یافته به همت خیران هست.

وی اظهار داشت: رویکرد خیرین در راستای تعالی فرهنگ آموزش و پرورش بوده و روزی ۷٫۵ کلاس درس توسط خیرین مدرسه‌ساز در خراسان جنوبی ساخته می‌شود.

انتهای پیام/ح

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما