• تاریخ : ۲۶ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از یزد، محسن عباسی در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد در ارتباط با تدوین سند راهبردی شهر یزد اظهار داشت: افرادی که قصد تدوین این نسد را دارند باید فرهنگ صیانت و دیانتی که منجر به ماندگاری بافت تاریخی یزد شده را خوب بشناسند. 

وی بر ضرورت شناخت دقیق از ارزش‌های بافت تاریخی یزد تاکید کرد و گفت: ثبت جهانی یزد بر اساس ارزش‌ها و توانمندی‌های داخلی و بومی هست و سند راهبردی شهر یزد هم هرچه به شاخص‌های اختصاصی و بومی یزد باشد بهتر و بیشتر می‌تواند عمل کند. 

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه در زمانی تخریب میراث فرهنگی نشانه توسعه و رشدیافتگی بود، گفت: حداقل موضوعی که الان به وجود آمده این هست که اگر مدیران ما هنوز آن رویکرد و اندیشه را دارند، از بیان آن خجالت می‌کشند. 

عباسی خاطرنشان کرد: صبر مردم در ارتباط با با عدم تامین نیاز‌هایشان در بافت تاریخی حدی دارد و باید در راستای تامین این نیاز‌ها به صورت ویژه توجه داشته باشیم. 

وی افزود: در سند راهبردی باید به نیازهای مردم توجه بیشتری داشته باشیم و مردم را بیشتر از بافت مورد توجه قرار دهیم تا زمینه حضور همیشگی مردم در این بافت را فراهم نماییم. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه یزد آخرین سنگر ما در دفاع معماری بومی هست، گفت: نباید نسبت به این ویژگی و ارزش بسیار مهمی که در یزد داریم کوتاهی صورت گیرد. 

عباسی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در بافت تاریخی مربوط به حقوقی و مالکیت هست عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که در بافت تاریخی یزد وجود دارد، ملک‌های متعدد کثیرالمالک هست. 

وی علت کثیرالمالک بودن ملک‌ها را عمدتا مربوط به انحصار ورثه مالکان دانست و خواستار ارائه راهکاری برای رفع مشکلات مرتبط با این موضوع توسط کانون کار‌شناسان رسمی دادگستری در این زمینه شد. 
انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما