• تاریخ : ۱۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از بیرجند، مرتضی عربی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیرو ابلاغ دستورالعمل جدید تبدیل انجمن‌های صنفی به تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری، جلسه‌ای در محل هتل کوهستان برای راه‌اندازی این تشکل در استان برگزار شد.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی افزود: این جلسه با حضور بهره‌برداران هتل‌ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی و کارشناس گردشگری استان به نمایندگی از طرف اداره کل تشکیل شد و نسبت به راه‌اندازی  این تشکل بحث و تبادل نظر و تصمیم‌گیری نهایی انجام شد.

وی هدف از راه‌اندازی این تشکل را هماهنگی و سیاستگذاری، راهبری و تصویب خط و مشی‌ها و حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی بخش غیر دولتی و استفاده از ظرفیت آنها در پیشبرد اهداف گردشگری دانست.

عربی بیان کرد: در این جلسه نمایندگان حاضر، تعدادی از افراد منتخب را به عنوان هیئت مؤسس برای راه‌اندازی تشکل مربوطه و پیگیری‌های لازم معرفی کردند.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی همچنین از برگزاری۱۴ دوره آموزش توانمندسازی فعالان گردشگری در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

عربی افزود: در راستای تحقق سیاست‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به دنبال اجرایی کردن وظایف آموزشی مبنی بر ارتقاء سطح کیفیت فعالیت نیروی انسانی فعال درحوزه گردشگری، این اداره کل نسبت به برگزاری ۱۴ دوره آموزش توانمندسازی فعالان گردشگری اقدام کرده هست.

وی بیان کرد: این دوره‌ها با عناوین از قبیل راهنمایان فرهنگی، راهنمایان طبیعت گردی، مدیران دفتر خدمات مسافرتی، پلیس انتظامی و راهور برگزار شده هست.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی گفت: هدف از اجرای این برنامه‌ها هدایت و ساماندهی فعالیت‌های آموزشی برای ارتقاء فعالین حوزه گردشگری استان و افزایش سطح دانش، مهارت و توانایی‌های علمی و عملی آنان هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما