• تاریخ : ۱ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اردبیل، اکبر بهنام‌جو در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار داشت: متاسفانه امروز پدیده طلاق به یک آسیب و معضل جدی در جامعه تبدیل شده هست که این پدیده خود می تواند زمینه‌ساز ایجاد و توسعه آسیب‌های متعدد دیگری شود.

وی با تاکید بر توسعه اقدامات پیشگیرانه از طلاق در استان بیان کرد: در این زمینه انجام اقدامات آموزشی و روانشناسی ضروری بوده چرا که این امر نقش و تاثیر بسزایی در کاهش معضل طلاق در سطح استان ایفا خواهد کرد و انتظار می‌رود تا مسئولان و متولیان امر در این زمینه اقدامات و فعالیت‌های خود را افزایش دهند.

بهنام‌جو از تشکیل و راه‌اندازی یک تیم متخصص و مجرب برای شناسایی علل و عوامل طلاق در استان خبر داد و گفت: در کنار ریشه‌یابی علل طلاق در استان این تیم در زمینه ارائه راهکارهای علمی و آموزشی در این زمینه نیز فعالیت خواهد کرد که باید تلاش کنیم تا با همکاری و همراهی لازم با این تیم زمینه‌ساز انجام اقدامات موثر و مناسب در این زمینه در استان باشیم.

استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت موسسات مشاوره و راهنمایی پیش از ازدواج در استان تصریح کرد: با توجه به نقش و تاثیر این مشاوره‌ها در پایداری زندگی مشترک و پیشگیری از طلاق باید تلاش کنیم تا در کنار ارائه مشاوره‌های پیشگیری از طلاق برای زوج‌های در آستانه طلاق، آموزش‌های پیش از ازدواج نیز برای زوج‌های جواندر آستانه ازدواج ارائه شود.

وی با اشاره به علل طلاق در استان افزود: با توجه به اینکه بیکاری یکی از عوامل اثرگذار در طلاق بوده در حال حاضر پروژه‌های مختلفی در سطح استان در حال اجرا بوده که با باز آنها زمینه برای توسعه اشتغال در منطقه فراهم می‌شود که این امر نیز می‌تواند نقشی مهم در کاهش آمار طلاق در استان ایفا کند.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما