• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، مصطفی کاویانی امشب در جلسه کارگروه اشتغال استان که در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری قم برگزار شد، با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان در طرح کارورزی اظهار داشت: تا امروز بیش از ۲ هزار نفر در طرح کارورزی ثبت‌نام کرده‌اند که صلاحیت ۷۰۰ نفر در استان تأییدشده هست.

وی از آمادگی ۱۱۰ واحد پذیرنده طرح کارورزی در استان خبر داد و افزود: تعداد ۱۱۰ واحد برای شرکت در طرح کارورزی در استان ثبت‌نام کرده‌اند،  همچنین تعداد سهم استان قم برای طرح کارورزی در پذیرش متقاضی یک هزار و ۷۵۵ نفر هست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم از پرداخت حقوق به فارغ‌التحصیلان شرکت‌کننده در طرح کارورزی خبر داد و خاطرنشان کرد: دولت علاوه بر پرداخت کمک‌هزینه به شرکت‌کنندگان طرح کارورزی آن‌ها را نیز بیمه مسئولیت خواهد کرد تا مشکلی برای فعالان اقتصادی به وجود نیاید.

وی در ادامه به جشنواره تجلیل از کارآفرینان اشاره کرد و افزود: این جشنواره در هفته آخر آذر برگزارشده و از ۹ کارآفرین برتر استان تجلیل خواهد شد و بیشترین همکاری را در این جشنواره جهاد کشاورزی داشته هست.

کاویانی به اجرای طرح تکاپو و مهارت‌آموزی نیز اشاره کرد و گفت: در طرح تکاپو رسته‌های مبلمان، کفش ماشینی، گردشگری، سوهان و فرش در اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی بوده و در طرح مهارت‌آموزی نیز سهم استان قم در محیط کار واقعی ۶۵۰ نفر هست.

وی شرکت‌کنندگان در طرح مهارت‌آموزی را ۲۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۵ واحد برای اجرای این طرح در استان شناسایی‌شده‌اند و تاکنون ۲۵۰ نفر در واحدهای پذیرنده در محیط‌های کار واقعی حضور پیداکرده‌اند.

فرماندار قم  نیز در ادامه جلسه با تأکید بر اجرای اصولی طرح تکاپو در استان اظهار داشت: با توجه به زمان باقی‌مانده تا پایان سال دستگاه‌های دولتی در اجرای این طرح شرکت کرده و هرچه سریع‌تر فرم‌های لازم را برای این طرح تهیه کنند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما