• تاریخ : ۲۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از شیراز، آنچه گفته شد، حکایت نوجوانان شهرک سبحان شیراز هست. حکایتی از یک بازی فوتبال، آن هم در زمین خاکی و پر از پستی و بلندی. زمینی که ستون دروازه آن حدود نیم متر با آجر بر روی چیده شده و هر از گاهی بیم این می‌رود که آجرها روی پای دروازه بان‌ها ریخته و آنها را مصدوم کند.

البته به قول خودشان چاره‌ای ندارند، بازی در این زمین خاکی بهتر از بازی در آسفالت خیابان هست. خیابانی که آنگاه باید ترس و دلهره تصادف داشته باشند. امیر، محمد و حسن لبخندی بر روی لب دارند و می‌گویند، اگر شما بودید کدام را انتخاب می کردید. اینجا که مثل بالا شهری ها زمین چمن ورزشی ندارد. مجبوریم فوتبال را اینجا انجام دهیم تا شاید روزی برسد و ما هم زمین چمن مصنوعی و  سایر امکانات ورزشی برای بازی داشته باشیم.

اینها بخشی از مشکلات شهرک سبحان هست. شهرکی کمتر برخوردار در حاشیه کمربندی شیراز. شهرکی که مشکلات آن اندرخم یک کوچه مانده و بی پایان هست.

شهرکی با مشکلات عمرانی، خدماتی و فرهنگی که نیازمند نگاهی ویژه از سوی مسئولان متولی هست.شهرک سبحان جمعیتی بالغ بر ۴۵۶ خانوار دارد و شهروندان ساکن در این شهرک با توجه به  پرداخت عوارض و خدمات شهری مشکلات زیادی دارند.

اینجا مدرسه ندارد

مادران دانش آموزان نیز در این چند شهرک از نداشتن مدرسه برای فرزندانشان گلایه مند هستند و می‌گویند نبود مدرسه علاوه بر افزایش هزینه‌های تحصیلی مشکلات زیادی را برای آنان به وجود آورده هست.

آنها می‌گویند: همچنین شهرک سبحان، نیاز مبرم به مدرسه، درمانگاه و زمین ورزشی دارد و باید مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر در این راه قدم بردارند.

گلایه دیگر آنان از نبود آسفالت در بعضی کوچه‌ها هست و می‌گویند: در بعضی مواقع فرزندانشان مجبورند برای بازی به خیابان‌های اصلی بروند که تاکنون چند نفر از دوستانشان تصادف کرده و مصدوم شده‌اند .

فاضلاب‌های رها شده در رودخانه شهرک سبحان آزار دهنده هست

مسئول یاروان شورای شهرک سبحان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار پردیس نیوز، با اشاره به بعضی از مشکلات این شهرک اظهار داشت: با شروع فصل سرد سال شهروندان خواستارند تا قبل از بارندگی ضایعات ساختمانی جمع آوری آوری شده و زمین‌های ناهموار نیز مسطح شود تا در روزهای بارانی با مشکلات کمتری روبرو شوند.

افسانه رزمجویی افزود: همچنین درخواست دیگر ما این هست، ضایعاتی که سبب جمع شدن آب در جدول‌ها و معابر عمومی و به ویژه در  ابتدای پُل شهید دست بالا می‌شود را جمع آوری و ساماندهی کنند.

رزمجویی تصریح کرد: در کنار بعضی منازل شهروندان نیز رودخانه‌ای با نیزارهای بلند عبور می‌کند که  بوی تعفن فاضلاب و موجودات موزی ، مشکل‌ساز شده و درخواست ساماندهی داریم.

وی بیان کرد: نبود تاکسی و خط اتوبوس نیز در این شهرک مشکلات زیادی را به وجود آورده و شهروندان برای گذر از کمربندی نیاز به پل هوایی دارند.

رزمجویی گفت: در این شهرک نیز یک باغ وجود دارد که نیاز هست شهرداری منطقه همه روزه این باغ را برای استفاده بی قید و شرط به خانواده‌ها اختصاص دهد تا محلی برای گذراندن اوقات فراغت آنان باشد.

به گفته پردیس نیوز، توجه به برطرف کردن مشکلات حاشیه شهر شیراز با حمایت شورای اسلامی شهر شیراز و مسئولان شهرداری مطالبه‌ای هست که شهروندان به دنبال نحقق آن هستند. خبری پردیس نیوز در شیراز نیز تاکنون ۱۴ گفته ویژه از مشکلات موجود را منتشر کرده که امیدواریم خود تاثیری مثبت در برطرف کردن مشکلات موجود داشته باشد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما