• تاریخ : ۵ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری مهر، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: یکی از موضوعات مهمی که باید بدان بپردازیم تربیت سیاسی ـ اجتماعی دانش‌آموزان هست.

وی گفت: دانش‌آموز پیشتاز انقلاب اسلامی باید نسبت به مسائل روز جامعه دارای بصیرت انقلابی باشد و بدون آنکه بازیچه گروه‌ها و احزاب سیاسی باشد، درک عمیق سیاسی پیدا کند و بتواند مسیر حرکت کشتی انقلاب اسلامی، اهداف و آرمان‌های آن، مخاطرات و بزنگاه‌های مختلف، فرصت‌ها و تهدیدهای آن را بشناسد و در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، وظیفه دینی و انقلابی خودش را بشناسد و با روحیه جهادی بدان عمل کند.

علامتی افزود: اگر نظام فکری و خروجی تربیتی ما به‌گونه‌ای نباشد که دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی، عناصری حساس نسبت به وقایع پیرامون و کنشگر نسبت به وظایف انقلابی خود نباشند، باید به فکر تجدید نظر در فرایندهای کار تشکیلاتی دانش‌آموزان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در این روزها چند موضوع مهم با انقلاب اسلامی مطرح هست که ایالات متحده آمریکا در اقدامی غیر قانونی، سفارت خود را به قدس اشغالی انتقال داده هست؛ آمریکا در ادامه به بد عهدی های خود از برجام خارج شده هست و گستاخانه ۱۲ شرط برای جمهوری اسلامی ایران تعیین کرده هست.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموز عضو تشکل ما باید از قبل عضویت در تشکل ، تحلیل پیدا کند و قدرت فهم اتفاقات جزئی سیاسی را در پازل کلی معادلات جهانی پیدا کند و به عبارتی بفهمد که مجموع این اقدامات از دراز کردن دست چدنی با دستکش در دوره اوباما تا خروج آمریکا از برجام در دوره ترامپ همه در یک سیاست اصولی از سوی استکبار جهانی تحلیل می‌شود و آن تلاش برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هست.

وی افزود: اما به‌حمدلله کشتی انقلاب اسلامی علی‌رغم همه این سنگ اندازی‌ها و مانع تراشی‌ها، حرکت خود را به سرعت ادامه می‌دهد و همه اینها مرهون رهبری حکیم و فرزانه هست که با قوت و قدرت و با بهره مندی از بصیرتی قرآنی این انقلاب را رهبری می‌کند.

علامتی گفت: مراد از تربیت سیاسی ـ اجتماعی، شکل گیری چنین قدرت تحلیل کلانی هست که دشمن را بشناسد ، موقعیت کنونی انقلاب و توفیقات آن را بشناسد، مسیر حرکت رو به رشد آن را درک کند و در مواجهه با مشکلات ناامید نشود؛ اگر این نظام فکری در دانش آموز ما شکل بگیرد، در این صورت با دیدن مشکلات اقتصادی، تکانه های بازار ارز، تهدید قدرت‌های جهانی، تبلیغات رسانه‌های صهیونیستی و…. مرعوب نمی شود و یک عنصر فعال، پویا و امیدوار برای انقلاب اسلامی خواهد شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما