• تاریخ : ۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از شیراز، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس، سردار سید هاشم غیاثی با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه‌ای ارزشمند از تجربیات و حماسه‌آفرینی‌ها و مقطعی کم‌نظیر در تاریخ معاصر جهان هست که به عنوان نماد استقامت و پایداری ملت سلحشور ایران ثبت شده هست.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سرآغاز شکست‌های استکبار جهانی بوده هست گفت: خروش ملت ایران در برابر رژیم منحوس پهلوی و حامی اصلی آن رژیم یعنی آمریکا زلزله‌ای ویرانگر برای استکبار جهانی بود  و مستکبران جهان را بر آن داشت تا با برنامه‌ریزی و حمایت همه جانبه از صدام جنگ هشت ساله را بر ملت ایران تحمیل کنند.

فرمانده سپاه فجر افزود: گرچه آغاز جنگ تحمیلی از سوی صدام با هدف نابودی انقلاب اسلامی بود اما با حضور همه جانبه ملت ایران و استقامت آنها در برابر استکبار جهانی مفهوم ارزشمندی به نام “دفاع مقدس ” شکل گرفت که پیش از آن در هیچ کجای جهان نمونه آن دیده نشده بود.

وی با بیان اینکه برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها قدرت ایمان ملت ایران بر ارتشی که به صورت همه جانبه از طرف دنیای استکبار حمایت می‌شد، پیروز شد گفت: دفاع مقدس مفهومی فراتر از یک جنگ نظامی و عرصه‌ای برای جهاد ملت ایران در راه خدا بر پایه آیات الهی قرآن و دفاع از انقلاب اسلامی براساس آموزه‌های فرهنگ حسینی و عاشورایی بوده هست.

غیاثی با بیان اینکه در نهاد سپاه معنویت و آموزه‌های الهی و اعتقادی دین مبین اسلام بیش از توان و تجهیزات نظامی اولویت دارند، خاطرنشان کرد: گرچه کشور در ابتدای جنگ تحمیلی از نظر توان نظامی دارای مشکلات فراوانی بود اما روحیه انقلابی ملت ایران و حضور به موقع جوانان مومن و حزب اللهی در عرصه نبرد توانمندی نیروی انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عرصه ظهور درآورد.

 این مسئول با تاکید بر اینکه  دفاع مقدس و عاشورا دو مفهوم جدایی‌ناپذیر هستند گفت: در حالی که دشمنان انقلاب اسلامی خواب تصرف چند روزه  ایران را در سر می‌پروراندند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رزمندگان داوطلب بسیجی در کنار سایر نیروهای مسلح کشور یک خط دفاعی مستحکم برای دفاع از انقلاب اسلامی تشکیل دادند و نقشه‌های استکبار جهانی نقش بر آب شد. کدام فرهنگ به جز فرهنگ عاشورایی می‌توانست ملت ایران را از این آزمون سخت سربلند بیرون بیاورد.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه نقش رزمندگان، ایثارگزان و شهدای استان فارس در دفاع مقدس بسیار درخشان هست گفت: نقش‌آفرینی سپاه و بسیج فارس در جای جای دفاع مقدس قابل مشاهده هست و زوایای بسیاری از حماسه‌آفرینی رزمندگان فارس و ۱۵ هزار شهید این استان در دفاع مقدس همچنان ناشناخته باقی مانده‌اند.

وی با بیان اینکه روحیه انقلابی و جهادی در دوران دفاع مقدس متبلور و تثبیت شدند، خاطرنشان کرد: شرح نقش بزرگ و تاثیرگذار سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و بسیج مردمی در پیروزی بزرگ ملت ایران در دفاع مقدس به سال‌ها زمان نیاز دارد.

غیاثی با بیان اینکه پس از دفاع مقدس یک جنگ همه جانبه نرم توسط استکبار جهانی علیه ملت ایران آغاز شده هست، خاطرنشان کرد: گرچه جنگ تحمیلی پس از هشت سال با پیروزی ملت ایران پایان پذیرفت اما حضور سپاه و بسیج در خط مقدم دفاع از انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پس از دفاع مقدس سپاه نقس تاثیرگذاری در عرصه جهاد سازندگی و خودکفایی ایفا کرده هست گفت: استکبار جهانی پس از ناکامی در جنگ هشت ساله به یک جنگ پیچیده ترکیبی در حوزه‌های اقتصادی و فرهنگی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی روی آورده هست.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس در مقابله با این جنگ نوین ترکیبی نیز درخشان عمل کرده هست گفت: دفاع مقدس یک مفهوم پایان‌ناپذیر هست که محدود به عرصه نظامی نیست و به عنوان الگوی مبارزه آزادیخواهان جهان در مقابل استکبار جهانی مطرح شده هست.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس مقطع مهمی برای استحکام یافتن نهاد سپاه پاسداران به عنوان نیروی حافظ انقلاب اسلامی بود گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس توسعه شبکه دفاع مردمی بسیج بر پایه مبانی دینی و انقلابی  بود که نمونه آن در هیچ نقطه‌ای از جهان مشاهده نمی‌شود.

غیاثی با بیان اینکه سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در عرصه جهاد کبیر حضور دارد گفت: امروز نام بردن از سپاه پاسدران انقلاب اسلامی بر تن بدخواهان ملت ایران لرزه می‌اندازد و این نیروی انقلابی الگوی عدم تبعیت از سیاست‌های استکبار جهانی و ایستادگی و مقاومت بر اساس مبانی دین مبین اسلام و فرهنگ عاشوراست.

فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و آثار این حرکت بزرگ را در حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم و مقاومت ملت‌های منطقه نظیر یمن در برابر استکبار جهانی مشاهده می‌کنیم.

انتهای پیام/ 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما