• تاریخ : ۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس به منظور بررسی تحولات صورت گرفته در پرونده های آشتی ملی با هم دیدار می کنند.
به گفته صدای ایران ، به نقل از روزنامه”الحیات، یحیی سنوار، رئیس جنبش حماس در نوار غزه با عزام احمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و مسئول پرونده روابط ملی با جنبش فتح توافق کردند که عباس و هنیه برای پیشبرد پرونده های آشتی ملی و حل مسائل و اختلافات باقی مانده با هم دیدار کنند.
این دیدار به احتمال زیاد زیر نظر مستقیم مصر در قاهره برگزار خواهد شد، اما هنوز زمان دقیق برگزاری آن مشخص نشده هست.
به گفته مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع آگاه همچنین از پیشرفت جزئی در دو پرونده کارمندان و برق غزه خبر داده و اعلام کردند که رامی حمدالله، نخست وزیر دولت وفاق ملی و رئیس کمیته اداری و حقوقی که قرار هست مساله کارمندان دولتی در نوار غزه را مورد بررسی قرار دهد، دستور عضویت “محمد رقب” رئیس سابق دفتر کارمندان دولتی و رئیس کنونی دفتر نظارت اداری و مالی در نوار غزه در کمیته اداری و حقوقی را داده هست.
گفته خواهد شد حمدالله با درخواست حماس برای پیوستن سه تن از کارشناسان به کمیته مذکور را قبول کرده هست. این کارشناسان عبارتند از: یوسف کیالی سرپرست وزارت دارایی در غزه، محمد عابد رئیس دفتر کارمندان دولتی و محمد رقب.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما