• تاریخ : ۳۰ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

حوادث رکنا: روزی که عاشق «لاله» شدم هیچ گاه به این روزها و مشکلاتی که پیش رو خواهم داشت فکر نمی کردم. اگر چه او از نظر سنی ۱۱ سال از من بزرگ تر بود اما زیبایی چهره او موجب شده بود تا من به چیزی جز ازدواج با «لاله» فکر نکنم.

آن زمان خیلی ها مرا نصیحت می کردند که این ازدواج عاقبت خوشی ندارد اما من معتقد بودم اختلاف سنی تأثیری در عشق و علاقه ندارد و اگر مهر و محبت در زندگی وجود داشته باشد مسائل بعدی در حاشیه قرار می گیرد و…
جوان ۲۲ ساله در حالی که عنوان می کرد پس از ۵ سال زندگی مشترک، دیگر تفاهم اخلاقی نداریم و نمی توانم با تفکرات همسرم کنار بیایم به مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری گفت: در یکی از روستاهای اطراف مشهد به دنیا آمدم و در کنار ۵ خواهر و ۸ برادرم بزرگ شدم.
پدرم از راه کشاورزی مخارج خانواده پرجمعیت ما را تأمین می کرد. پس از آن که مقطع تحصیلی راهنمایی را به پایان رساندم به شهر آمدم و در یک فروشگاه مشغول کار شدم.
هنوز مدت زیادی از آغاز به کارم در مشهد نگذشته بود که روزی دختری با پوششی زیبا برای خرید به فروشگاه آمد. زیبایی چهره و نوع پوشش آن دختر برای من که نوجوانی ۱۷ ساله بودم خیره کننده بود به طوری که نمی توانستم لحظه ای از فکر او غافل شوم. مدتی از این ماجرا گذشت و من هر روز به امید دیدن دوباره او، مقابل فروشگاه می ایستادم.
با خودم فکر می کردم اگر جوانان روستا و دوستانم مرا با آن دختر که سوار خودروی پژو هست ومانتوی قرمز رنگی پوشیده، ببینند همه مرا تحسین می کنند. تا این که حدود یک ماه بعد و به طور اتفاقی او را دیدم و تا مقابل منزلشان تعقیبش کردم. بلافاصله عازم روستا شدم و با پدر و مادرم به خواستگاری «لاله» رفتیم.
پدر و مادرم همان ابتدا مخالفت کردند چرا که «لاله» ۱۱ سال از من بزرگ تر بود و شرایط اقتصادی و فرهنگی مان نیز کاملاً متفاوت بود. پدر «لاله» نیز ضمن مخالفت با ازدواج ما گفت: دهانت بوی شیر می دهد! اما من کوتاه نیامدم و ۶ ماه تلاش کردم تا خودم را به پدر «لاله» ثابت کنم.اما مشکلات ما از همان روزهای اول زندگی شروع شد.
گاهی در مهمانی ها مرا فرزند بزرگ «لاله» خطاب می کردند و از سوی دیگر تفاوت سنی ما باعث شده بود نتوانیم عقاید و حرف های یکدیگر را درک کنیم. در همین حال لاله باردار شده بود ولی من لذتی از زندگی نمی بردم.. اکنون که ۵ سال از زندگی مشترک مان می گذرد و صاحب یک دختر هستیم هنوز «لاله» روستای ما را ندیده هست.از سوی دیگر ، من هم نمی توانم مهمانی های دوستانه او را تحمل کنم و زندگی با او برایم سخت و عذاب آور شده هست.
حالا هم تصمیم گرفته ایم تا به صورت توافقی از یکدیگر جدا شویم. امروز به این نتیجه رسیده ام که قدیمی ها درست گفته اند؛ کبوتر با کبوتر باز با باز…

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما