• تاریخ : ۹ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از ساری، رئیس انجمن جراحان مغرو اعصاب  ایران  در مجمع انتخابات جراحان مغز شمال کشور گفت: مجمع انتخابی جراحان مغز واعصاب برای بهبود مغز و  اعصاب در منطقه یک کشور با حضور متخصصان استان های مازندران،گلستان و سمنان بر گزار شد تا شاهد آشنایی و بررسی بیشتر مسائل در این حوزه باشیم.

سیدابراهیم کتابچی با بیان اینکه گسترش علم روز،گسترش و تقویت ارتباط پزشکان ،آموزش دانش‌ها و رزیدنت‌ها از اهداف این مجمع هست، افزود:  در قسمت تجهیزات و راه‌اندازی مراکز پیشرفته آموزشی که بتوانند نیازهای استان را به مقامات اجرایی برسانند.

کتابچی با بیان اینکه امروز توسعه  علم مغز و اعصاب در حال پیشرف و علم آن نوین هست تا در زمینه درمان  بهتر از گذشته استفاده می‌شود، افزود: در کشور ۸۰۰ جراح یعنی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک جراح  اعصاب  مشغول به فعالیت هستند که از لحاظ کمیت  و کیفیت جز کشورهای پیشرفته هستیم.

رئیس انجمن جراحان مغز و اصاب کشود ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت و امکانات آزمایشگاهی و صادرات مطالب علمی به کشورهای دیگر جز دستور و برنامه های وزارت بهداشت و درمان قرار دارد.

کتابچی گفت:با توجه به پیشرفت علم در زمینه‌های مختلف درزمینه پزشکی نیز باید شاهد پیشرفت علمی باشیم که تبادل علمی نقش مهمی در این امر دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران  و جراح مغزو اعصاب گفت: این نخستین همایش با حضور جراحان مغز استان‌های قطب یک با هدف آشنایی بیشتر و بهبود کیفی کار جراحان هست تا خدمات بهتری به بیماران ارائه دهند.

سعید احتشامی با بیان اینکه در زمینه بیماری‌های ستون فقرات نیز  باید بدانیم  بسیاری از مردم مازندران دارای اضافه وزن هستند که برای حفظ سلامت باید از فشار آوردن به ستون فقرات خودداری کنند، افزود: آموزش همچنان در اولویت قرار دارد که تا سال ۱۴۰۴رقم جراحی اعصاب را آموزشها بیشتر شود تا خدمات بهتری به بیماران  ارائه دهیم.

وی گفت: ۱۴ مرکز آموزشی به طور متوسط ۲۰۰تا۳۰۰نفر  را آموزش می دهند و بدنه هرم جراحان اعصاب ما جوانان ۳۰تا۳۵سال هستند  که برای خدمات بهتر و بجا در مناطق مختلف، اقدام به تشکیل انجمن  شد  که امروز انجمن علمی آموزشی و برنامه ای تشکیل شود.

کتابجی افزود: پایلوت تشکیل انجمن در قطب شمال، استان مازندران شد تا با تشکیل مجمع عمومی خدمات بهتر به بیماران ارائه شود.

دکتر محمدرضا محمدی عضو هیات علمی استان گلستان و جراح مغز واعصاب نیز گفت: متاسفانه در گلستان کمبود تخت از معضلات این  بخش هست که امیدواریم با توسعه تجهیزات پیشرفته شاهد رفع این مشکل باشیم.

دکتر محمدرضا محمدی افزود: بیشتر جراحی ها مربوط به تصادفات هست که در استان های مازندران ،سمنان و گلستان میزان تصادفات بالاست که  رانندگان و مسافران باید قوانین را رعایت و موتور سواران نیز از کلاه ایمنی استفاده کنند.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما