• تاریخ : ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از سمنان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان در هفتمین جلسه حمایت از سرمایه گذاری استان سمنان که با موضوع بررسی طرح توسعه شرکت یک واحد بزرگ تولید کننده دامی این استان و با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برگزار شد با بیان اینکه باید همکاری بین سرمایه‌گذاران ایرانی و روسی افزایش یابد اظهارداشت: باید بسترهای لازم برای توسعه سرمایه‌گذاری سرمایه گذاران روسیه در استان سمنان بیش از پیش فراهم شود.

حشمت الله عسگری افزود: بر این اساس باید ساز و کارهای لازم برای حضور شرکای روسی در استان سمنان فراهم شود.

مدیر اجرایی واحد تولید کننده داروهای دامی در سمنان نیز گفت: مهم‌ترین هدف در این بخش سودآوری نبوده و چیزی که ما به دنبال آن هستیم انتقال تکنولوژی، انتقال فناوری و کسب یک دانش فنی هست.

عباس نصیری خاطرنشان کرد : بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سرمایه‌گذار داخلی و خارجی که سال گذشته به امضاء طرفین رسید قرار شد که طرح توسعه این شرکت بزرگ تولید داروهای دامی استان سمنان در مدت پنج سال و در ۳ سال اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این تفاهم‌نامه‌ همکاری علاوه بر اینکه تولید و عرضه داروهای دامی وارداتی را در استان فراهم می‌کند زمینه ساز انتقال تکنولوژی و فناوری به استان نیز هست.

مدیر اجرایی واحد تولید کننده داروهای دامی میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای این طرح را ۱۰ میلیون یورو عنوان کرد و افزود: یک چهارم این سهم را طرف روسی و سه چهارم را نیز طرف ایرانی تأمین می کند.

رئیس یک شرکت بزرگ تولید کننده داروهای دامی بیوتکنولوژیک روسیه نیز در این نشست گفت: افزایش تولید صادرات محور از مهم‌ترین اهداف اصلی همکاری با شرکت ایرانی هست.

ایوان کرومولوف اضافه کرد: هدف این هست که یکسری از داروهای بیولوژیکی که در زمینه کشاورزی و دامپروری از آنها استفاده می‌شود در استان سمنان و ایران تولید شود و در مراحل بعدی نیز حتی این امکان فراهم شود که این داروها از ایران به سایر کشورها صادر شود.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما