• تاریخ : ۱۵ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از ساری، غلامحسین شافعی عصر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع بزرگ اتاق بازرگانی مازندران در سالن اجتماعات هواشناسی مازندران اظهار داشت: مازندران در جذب منابع بانکی برای تخصیص به بخش خصوصی پیشتاز در کشور بوده هست.

وی افزود: اتاق بازرگانی مازندران در ایران نقش تاثیرگذار داشته و مازندرانی‌ها مسئولیت کمیسیون‌های مختلف را برعهده دارند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه سهم بخش خصوصی از اقتصاد کشور باید افزایش یابد، تصریح کرد: رهبری معظم انقلاب بر عینیت‌بخشی به مردمی‌کردن اقتصاد تاکید ویژه دارند تا کار مردم به مردم واگذار شود.

شافعی با بیان اینکه بنا داریم این امر مهم با جدیت و سرعت بسیاری انجام شود، افزود: توجه ویژه به توانمندسازی اتاق‌های بازرگانی کشور از جمله برنامه‌های اساسی اتاق ایران هست.

رئیس اتاق ایران با اشاره به اینکه دولت و مجلس در جهت توانمندسازی اتاق‌های بازرگانی استان‌ها نیز اهتمام دارند، گفت: نگاه برنامه ای بر اساس تدوین استانداردهای توسعه ای کشور از سوی اتاق‌های استانی باید صورت گیرد.

شافعی از برنامه اتاق برای تدوین برنامه نگاه توسعه منطقه ای اتاق استان‌ها خبر داد و افزود: امیدواریم پس از تصویب این برنامه در دولت و مجلس، بتوانیم به سمت اتاق‌های بازرگانی و بخش خصوصی توانمند در استان‌ها سوق یابیم.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی در کنار نگاه اقتصادی باید نگاه فرهنگی و اجتماعی به جامعه خود داشته باشد، تصریح کرد: باید اتاق بازرگانی زمینه میدان داری جوانان در اداره اقتصاد آینده کشور را فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی باید وارد میدان‌داری اقتصاد ایران برای جوانان آینده‌ساز شود، گفت: این آمادگی توامان در بین هر سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه کشور وجود دارد.

شافعی با بیان اینکه امیدواریم ساختمان اتاق بزودی احداث می‌شود، تصریح کرد: باید تولیدات مناسب را به جامعه از طریق اتاق بازرگانی در حوزه اقتصادی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما