• تاریخ : ۱۱ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، سید عباس صالحی عصر امروز در نشست صمیمی با فرهیختگان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای که در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به سفر سه‌روزه خود به قم اظهار داشت: دیدار با مراجع عظام تقلید و علما فرصت خوبی برای استفاده از نقطه نظرات این بزرگان در امر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

وی سیاست واگذاری به بخش خصوصی را یکی از رویکردهای دولت و خود در دولت دوازدهم دانست و افزود: در دیداری که با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت داشتیم ایشان تأکید زیادی بر اجرای اصل ۴۴  فرمودند که ما هم در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال توزیع عادلانه منابع سازمانی هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: رویکرد واگذاری عادلانه منابع یک رویکرد اساسی و غیرقابل‌اغماض هست که این مهم در سال ۹۵ بیش از ۵۰ درصد و در سال ۹۶ بیش از ۶۰ درصد در استان‌ها توزیع‌شده هست.

وی دومین رویکرد خود در این وزارتخانه را شفافیت در سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت برشمرد و گفت: وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال ایجاد اتاقی در این وزارتخانه هست تا همه  دستورالعمل‌ها را دیده و در جریان روند فعالیت‌ها قرار گیرند.

صالحی با بیان اینکه تمام قراردادها حقیقی و حقوقی در سایت قرار داده خواهد شد، ابراز کرد: شفافیت در امور زمینه‌ساز نقدپذیری و رفع مشکلات را فراهم می‌سازد و با این کار ما خود را در معرض داوری مردم قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به اهمیت رعایت عدالت در همه عرصه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و غیره یادآور شد: فرهنگ یک کشور با کتاب زنده و یا به فرطه مرگ وارد می‌شود و ما تمام تلاش خود را در حوزه نشر انجام خواهیم داد تا این عرصه به جایگاه خود برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در آمایش زیست بومی فرهنگی، اجتماعی قرآنی که انجام شد محورهای حمایت و نظارت احصا شده هست و می‌توان با آن بر اساس قابلیت‌های استان‌ها، ظرفیت‌ها شناسایی و حمایت شوند.

وی با تأکید بر اینکه قم دارای ویژگی‌های مهم فرهنگی، اقتصادی و علمی هست، اظهار داشت: تک شهرستان بودن قم یک ویژگی هست که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها و قانون‌گذاری‌ها تأثیرگذار و متغیر در دستورات باشد و این ظرفیت در قم وجود دارد که به‌عنوان قطب فرهنگی کشور معرفی شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما