• تاریخ : ۳ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

قاچاقچی مسلح که با شلیک هفت گلوله، مأمورپلیس را به شهادت رسانده بود، پس از محاکمه و با حکم قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس-اعدام- محکوم شد.

به گفته فانوس ، دراین ماجرا که سال ۹۴ رخ داد، یکی ازمأموران پلیس به نام ستوان یکم میثم ملائی- ۲۹ساله- هنگام عملیات دستگیری دو قاچاقچی مواد مخدر درشهرستان پاکدشت هدف قرارگرفت. مأموران که پس از ردیابی های اطلاعاتی موفق به شناسایی یک مرکز تولید و توزیع موادمخدرشده بودند برای دستگیری تبهکاران وارد محل مورد نظرشدند که یکی ازتبهکاران به سوی آنها آتش گشود. او با شلیک هفت گلوله، یکی از افسران پلیس را دردم به شهادت رساند اما در ادامه عملیات، جنایتکارمسلح و یکی از دوستانش دستگیرشدند. چند روزقبل عامل اصلی جنایت و متهم دیگر پرونده، از زندان به دادگاه کیفری استان تهران منتقل شدند و پای میز محاکمه ایستادند.
در ابتدای جلسه پدرومادر شهید ملایی خواستار قصاص عامل قتل فرزندشان شدند. سپس متهم ردیف اول پای میز محاکمه ایستاد و درحالی که اتهامش را قبول داشت، گفت:
آن روز وقتی ناگهان مأموران را دیدم بشدت ترسیده بودم و دست به اسلحه شدم، اما حالا پشیمانم و درخواست بخشش دارم. در ادامه دیگر متهم پرونده گفت: شب بود که فریبرز از من مشروب خواست. تازه رسیده بودم که ناگهان صدای در آمد اما همین که در را باز کردم ناگهان چند مأمور وارد شدند که فریبرز همه را به رگبار بست، اما من هیچ نقشی در قتل نداشتم…
پس از آخرین دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شده و متهم ردیف اول را به قصاص نفس -اعدام- محکوم کردند. درعین حال قرارشد سایر اتهامات دو متهم، ازجمله تولید و توزیع مواد مخدر و خرید و فروش مشروبات الکلی در دادگاه انقلاب رسیدگی شود.
همسر شهید ملایی نیز اظهارداشت:
سرنوشت من طوری رقم خورده که هم خواهر شهید باشم و حالا هم همسر شهید. این روز ها کمی سخت می گذرد و دلم حسابی تنگ هست، اما به خاطر تنها یادگار همسرم باید قوی باشم چرا که مسئولیت سنگینی بردوش دارم. امیدوارم همسر و برادر شهیدم شفاعتم را کنند. من بهترین همسر دنیا را داشتم و همیشه سایه او را برسرخود و فرزندمان حس می کنم. او بی تردید همواره کنار من و دخترمان هست و حتماً مراقب ما خواهد بود. او شهید شد تا مردم درسلامت و امنیت بمانند. پس بی تردید به چنین همسری افتخار می کنم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما