• تاریخ : ۲۴ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

شهر پردیس و ۲ ساختمان در ولنجک زیر گسل فعال زلزله

وزارت راه و شهرسازی به نقل از یک استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی اعلام کرد، شهر پردیس و ۲ ساختمان ۲۰ طبقه در ولنجک روی گسل فعال زلزله ساخته شده اند.
به گفته ۲۴ آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی زارع استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، با اشاره به اینکه مساله امروز ایران مقابله با بحران های طبیعی همچون زلزله و سیل هست، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد این هست که عموما به تحقیقاتی که پژوهشگران رشته های مختلف انجام می دهند بی توجهی خواهد شد.
این استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله افزود: در حال حاضر، با توجه به تذکرات متعدد صاحبنظران، دو ساختمان ۲۰ طبقه دقیقا روی گسل فعال ولنجک احداث شده هست.
وی یادآور شد: شهر جدید پردیس در نزدیکی گسل مشاء احداث شد و باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که شهر پردیس به اندازه جمعیتی که برای آن پیش بینی شده آب ندارد و در تلاقی دو گسل بزرگ و فعال احداث شده هست.
وی افزود: با وجود مشکلاتی که برای شهر جدید پردیس وجود دارد متاسفانه در دراز مدت برای این شهر که هم اکنون حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد در آینده جمعیت ۷۰۰ هزار نفری پیش بینی شده هست.
همچنین استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت: بیش از ۷۰ سال هست که ایستگاه های هواشناسی در کشور فعالیت دارند و هر ساله نیز این سازمان پیشرفت هایی را منطبق با علم دنیا کسب کرده هست با این حال این پرسش مهم مطرح هست که جایگاه یافته ها و پژوهش های سازمان هواشناسی در اخذ تصمیمات کلان در کشور کجاست؟
وی در ادامه گفت: دست اندر کاران اجرایی تا چه میزان از …

اخبار پیشنهادی:

شهر پردیس و ۲ ساختمان در ولنجک زیر گسل فعال زلزله

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما