• تاریخ : ۷ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از مشگین‌شهر، حجت‌الاسلام عبدالله رضایی عصر امروز در اجتماع حسینیان در مجموعه گردشگری نور سبلان مشگین‌شهر اظهار داشت:  شهدای انقلاب اسلامی از مکتب عاشورا درس گرفته‌اند و شهید حججی‌ نمونه بارز این موضوع هست و صحنه عاشورا در روز این شهید والامقام بار دیگر ترسیم شد.

وی افزود: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده که صدای آن از تمام دنیا شنیده می‌شود و این کشور از این پس نیز حججی‌های زیادی را برای رسیدن به انقلاب جهانی تقدیم خواهد کرد و شرایط گونه‌ای هست که در طول دوره‌های مختلف مردم توسط سیدالشهدا(ع) مورد آزمون قرار گرفته و باید امتحان خود را پس دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه مشگین‌شهر گفت: در طول تاریخ پیامبران الهی و بعد از آن امامان معصوم به شیوه‌های مختلف اسلام را رهبری کرده و در نهایت امام راحل در عصر خود انقلاب اسلامی را جهانی رهبری کرده هست و هم‌اکنون کشورمان به نقطه‌ و جایگاهی رسیده هست که صدای جمهوری اسلامی ایران در همه جای دنیا شنیده می‌شود لذا اکنون جای مباهله نیست بلکه باید تابع ولایت باشیم.

رضایی بیان کرد: نقش عاشورا در هدایت و ارتقای انسان حائز اهمیت بسیار هست و مکانیسم‌های مختلفی برای رشد شخصیت وجود دارد که الگوگیری بهترین آن هست و نیاز هست در این زمینه با نگاه کارشناسانه و علمی به موضوع نگریسته شود و این فرهنگ به طور همه‌جانبه در بین همگان ترویج یابد.

وی تصریح کرد: نهضت امام حسین(ع) با هدف برقراری عدالت، نجات اسلام و مبارزه با طغیان شکل گرفته هست و در واقع می‌توان گفت که عزاداری‌ها برای زنده نگه داشتن این ارزش‌ها هست که این یک اصل مهم برای ما هست و نباید نادیده گرفته شود بلکه این فرصت‌ها باید مغتنم شمرده شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما