• تاریخ : ۱۱ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از شیراز، مجید احسانی شامگاه پنجشنبه در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شیراز با بیان اینکه در طول ۲۸ سال فعالیت ستاد دیه کشور ۱۱۴ هزار زندانی جرائم غیرعمد از بند زندان رهایی یافته‌اند، اظهار داشت: سال گذشته با کمک خیران و سایر منابع ۱۰ هزار و ۶۷۹ نفر با بدهی مالی ۹۷۲ میلیارد تومان از زندان آزاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه سال گذشته با کمک شورای صلح و سازی شکات از ۳۶۹ میلیارد تومان از بدهی خود گذشت کردند که این میزان بدهی معادل ۳۸ درصد کل بدهی زندانیان آزاد شده بوده هست، عنوان کرد: ستاد دیه کشور در کنار بحث آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بحث پیشگیری را نیز به جدیت دنبال می‌کند.

معاون اجرایی ستاد دیه کشور با بیان اینکه ورود زندانیان جرائم غیرعمد به زندان آثار روحی بسیاری بر خود فرد و خانواده آن دارد، افزود: خیران با کمک خود برای آزادی این زندانیان علاوه بر اینکه بار این آثار روحی و روانی را از فرد و خانواده آنها می‌کاهند از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کنند و علاوه بر این گرفتاری گره کار شاکیان پرونده را نیز می‌گشایند پس پس کمک خیران یک کمک دو سویه هست.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در جاده‌های درون و برون شهری کشور بر اثر تصادف فوت کرده‌اند که ۱۲ هزار و ۷۰۹ نفر از آنها مرد و ۳ هزار و ۴۹۲ نفر از آنها زن بوده‌اند، افزود: علاوه بر آمار فوتی‌ها ۳۳۵ هزار و ۹۹۵ نفر بر اثر تصادف مصدوم شده‌اند که عمده آنها دچار نقض عضو و ضایعه نخاعی شده‌اند که همین موضوع نیز هزینه سنگینی بر دوش جامعه تحمیل کرده هست.

احسانی با بیان اینکه ۱۴۴۵ نفر از مجموع فوتی‌های تصادفات رانندگی و ۲۴ هزار و ۲۵۳ نفر از مصدومان مربوط به استان فارس بوده هست و این استان رتبه نخست را در حوادث رانندگی دارد، گفت: با رعایت قوانین رانندگی و اصلاح نقاط پرخطر و حادثه‌خیز جاده‌ها می‌توان از بروز این حوادث جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه استان فارس در بحث گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد استان پیشرو هست، افزود: به هر میزان که خیران در جشن گلریزان زندانیان کمک کنند به همان میزان نیز ستاد دیه کشور به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شیراز کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما