• تاریخ : ۲۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از شیراز، علی لاریجانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اظهار داشت: باید نعمت انقلاب را سپاسگزاری کرد و باید دانست که انقلاب اسلامی به هیچکس و هیچ جناحی تعلق ندارد بلکه متعلق به ملت و یک روز ملی هست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی به پختگی و استواری رسیده هست، گفت: از ابتدای انقلاب فراز و فرودهای بسیاری بوده اما امروز انقلاب اسلامی به این جایگاه بزرگ عزت رسیده هست که دشمنان انقلاب برای مأیوس کردن مردم در شرکت جشن ملی تبلیغات بسیاری را راه انداختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن از هر وسیله‌ای برای مأیوس کردن مردم استفاده کرد، افزود: آنگونه که رهبر انقلاب پیش‌بینی کرد امروز برای انقلاب اسلامی روز تماشایی شده و نقشه دشمن نقش بر آب شد.

لاریجانی با طرح این سوال که چرا دشمن در این برهه به دنبال مأیوس کردن مردم هست، گفت: باید برای جواب این سوال به سابقه انقلاب و سابقه دشمنی آمریکا با انقلاب اشاره کرد، هنوز انقلاب پیروز نشده بود که از هر وسیله‌ای برای نابود کردن حرکت انقلاب مردم استفاده می‌کرد اما با هوشمندی ملت و وقت‌شناسی امام کودتاهای مختلف خنثی و انقلاب پیروز شد.

وی با بیان اینکه دشمن دست از دشمنی خود بر نداشت بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب گروهک‌های مختلف را به جان ملت انداختند و از سنگرهای مختلف شخصیت‌های نظام را تخریب کرده و شروع به ترور کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منافقین انواع تهمت‌ها برای مأیوس کردن ملت به یاران امام می زدند،گفت: در این مدت بیشترین توهین‌ به شهید بهشتی می‌کردند در حدی که امام وی را مظلوم خواندند. منافقین آیت‌الله مطهری، مفتح و شهدای انقلاب را ترور کردند تا به انقلاب ضربه بزنند چرا که این شخصیتها استوانه و پشتوانه انقلاب بودند.

لاریجانی با بیان اینکه منافقین به شهید مطهری اتهام زراندوزی می‌دادند، گفت: آنها نمی‌دانستند که شهید مطهری حتی یک ریال هم از سهم امام بر نمی‌داشت اما از آنجا که وی سمبل ایدئولوژیک برای انقلاب بود اقدام به تخریب وی می‌کردند.

وی با بیان اینکه در اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا ارتباط گروه فرقان و آمریکا مشخص شد، افزود: آمریکا پس از این دشمنی خود را با تحریک صدام علیه ملت نشان داد؛ آمریکا به اروپایی‌ها و غربی‌ها سیگنال داد که انواع سلاح‌ها حتی سلاح‌های شیمیایی را به صدام بدهند حتی در جنگ دولت فرانسه به صدام هواپیما اجاره دارد که این موضوع در جهان نظیر نداشت. کشورهای عربی به غیر از یک یا دو کشور به حمایت از صدام پرداختند چرا که تلقی آنها از این صف‌آرایی شرق و غرب این بود که ظرف یک هفته انقلاب شکست می‌خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در همین زمان با راه‌اندازی کودتا نوژه برای ضربه داخلی به انقلاب استفاده کردند، گفت: در نهایت ۸ سال جنگ به سرافکندگی آنها انجامید و هزار میلیارد دلار خسارت مادی به ایران تحمیل کرد. این غیر از خسارت معنوی از دست دادن نیروی انسانی و جوانان بود.

لاریجانی با اشاره به تلاطم‌های قیمت نفت در آن زمان عنوان کرد: متوسط درآمد ایران از نفت کمتر از ۳۵ میلیارد دلار بود که اگر از پول نفت هیچ هزینه‌ای برای سایر مشکلات کشور صورت نمی‌گرفت ۳۰ سال طول می‌کشید تا خسارت جنگ جبران شود.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس ملت ایران درس مهمی به دشمن داد، عنوان کرد: ملت ایران نشان داد که هیچ‌وقت در مقابل شیطان بزرگ کمر خم نمی‌کند و آنها فهمیدند که ملت ایران حریف سرسختی هست و به همین دلیل جرأت حمله از آنان گرفته شد و امروز اگر صحبت از جنگ می‌کنند صرفاً ادعا و حرف هست چرا که آنها می‌دانند در مقابل این ملت نمی‌توانند بجنگند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خون شهدا و غیرت ملت در دفاع مقدس امنیت کشور را بیمه کرد، گفت: زمانی که انقلاب به ۱۰ سالگی رسید امام از میان ما رفت و دشمن تلاش داشت که از این فرصت استفاده کند و انقلاب را از درون بهم بریزد اما مقام معظم رهبری راه و رسم امام را استمرار بخشید. در این چند سال کارهای بزرگی سامان گرفت. با وجود اینکه انواع و اقسام شیطنت‌ها علیه ملت ایران توسط دشمن انجام می‌شد.

لاریجانی با اشاره به توسعه زیرساختها در طول سالهای انقلاب اسلامی بیان کرد: تولید آلومینیوم ۲ هزار درصد، سنگ آهن ۷۵۰۰ درصد، مس ۶۷ هزار درصد، سرب و روی ۷ هزار درصد، سنگ‌های زینتی ۷ هزار درصد در طول این سالها رشد داشته و به طور کلی ارزش افزوده صنعت نسبت به سال ۵۷ هفت برابر رشد داشته هست. در حوزه کشاورزی و تولید محصولات مختلف ایران امروز خودکفا شده و نسبت به سال ۵۷ سیصد درصد رشد داشته هست. وضعیت بهداشت و سلامت جهش جدی پیدا کرد به طوری که شاخص پزشک و جمعیت نسبت به سال ۵۷ شش برابر شده هست. در حوزه دانشگاه رشد قابل توجهی نسبت به قبل از انقلاب داشته‌ایم به طوری که از ۸۲۰۰ هیئت علمی سال ۵۷ به ۷۲ هزار نفر در امروز رسیده هست.

وی با اشاره به پیشرفت‌های ایران اسلامی پس از انقلاب عنوان کرد: امروز اکثر روستاهای کشور دارای برق، آب و خانه بهداشت شدند و براساس آمار بانک جهانی درآمد سرانه ایرانیان نسبت به سال ۵۷، ۳ برابر شده هست. براساس همین آمار قدرت خرید خانوار نیز ۳ برابر شده هست. 

لاریجانی با اشاره به اینکه تولید ناخالص داخلی ۵۴۰ میلیون دلار شده هست، گفت: اینها به دست کارگران، کسبه، زنان، جوانان و مردان رخ داده هر چند نواقصی نیز وجود داشته که بیشتر به دلیل عوامل بیرونی از جمله تحریم هست که هنوز هم ادامه دارد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۱۲ سال انواع فشارها را به ایران با این ادعا که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای هست، وارد کردند. پرونده ایران را به شورای امنیت کشاندند تا اینکه پس توافق هسته‌ای این پرونده را بستند. 

لاریجانی با اشاره به مشکلاتی نظیر خشکسالی گفت: خشکسالی و بحران آب مسئله کمی نیست و به همین دلیل در بررسی بودجه، لایحه دوباره به کمیسیون ارجاع شد تا برای حل بحران آب راهکار جدی اندیشیده شود‌. 

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات کشور به دلیل نقص در مدیریت هست، افزود: در کنار سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند در زیرساخت‌ها چرخه اقتصادی به نحوی ساماندهی نشد که این سرمایه‌گذاری به ازدیاد ثروت و شتاب در تولید بینجامد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت تکنولوژی‌های نوین در ایران گفت: هنوز در حوزه ICT تغییر زیاد نبوده در حالی که باید با سرعت بیشتری حرکت کنیم. 

مهارت‌های فردی، تجاری، تولید و صنعت راه و روش دیگری پیدا کرده و باید این تغییرات را لحاظ کرد. 

لاریجانی عنوان کرد: تحولات سریع در همه بخش‌ها باید مبنای کار همه دستگاه‌ها باشد چرا که کشور از منابع انرژی و نیروی انسانی تحصیلکرده برخوردار هست و بسترهای توسعه فراهم شده، تجربه کارهای سخت نیز داریم پس در این حوزه نیز می‌توانیم ورود کنیم. 

وی با اشاره به ابتدای صحبت‌های خود درباره نقشه دشمن برای مایوس کردن ملت ایران تصریح کرد: دشمن رفتار ملت ایران را رصد کرده و می‌دانند که ملت ایران از سابقه تمدنی قوی برخوردار هست، آنها جایگاه و اراده ملت ایران را می‌دانند برای همین در زمینه موشکی حرف مفت می‌زنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با این جایگاه دنبال ایجاد مانع برای انقلاب هستند، گفت: مایوس کردن مردم و اینکه امکان بهبود اوضاع وجود ندارد، دنبال می‌کنند و رئیس جمهور امریکا علیه ملت ایران حرف‌های توهین‌آمیز می‌زند. 

لاریجانی خطاب به ترامپ گفت: ما ممکن هست کاستی‌های اقتصادی داشته باشیم اما مثل تو عقب افتاده ذهنی نیستیم، ملت ما از هوشمندی و قدرت فکری خوبی برخوردار هست. 

وی با اشاره به مانع دومی که امریکا به دنبال ایجاد ان هست، افزود: ایجاد اختلاف داخلی مانع دوم هست چراکه توسعه جز با وحدت امکان ندارد و چنانچه سوءظن دامن‌گیر شود توسعه شتابان امکانپذیر نمی‌شود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان قوا با رای مردم انتخاب می‌شوند و نیازی به دایه‌هایی پرویی چون امریکا نیست، گفت: آمریکا قصدش اختلاف‌افکنی هست چراکه در سند استراتژی امریکا امده که مهم‌ترین چالش امریکا در منطقه ایران هست. 

وی با اشاره به نقش آمریکا در شکل‌گیری طالبان و داعش و صراحت خودشان در ان افزود: اینها برای این هست که امنیت ایران را مختل کنند اما جواب ملت ایران روشن هست. 

لاریجانی گفت: ملت ایران با همبستگی ملی و انقلاب تحت رهبری مقام معظم رهبری قطعا در همه صحنه‌ها پیروز هست. 

انتهای پیام/ ت

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما