• تاریخ : ۲ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

رکنا: سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران از صدور حکم قصاص، حبس و شلاق برای سه متهم پرونده «بنیتا» خبر داد.

محسن افتخاری گفت: پس از صدور حکم قصاص و مجازات های تکمیلی برای متهم ردیف اول قتل دخترک ۸ ماهه، دادگاه کیفری متهمان ردیف دوم و سوم پرونده را نیز به حبس و شلاق محکوم کرد.
دادگاه همچنین برای متهمان ردیف دوم و سوم مجازات های تکمیلی صادر کرده هست.بنیتا ۲ ماه پیش همراه با خودرو پدرش ربوده شد که پس از ۶ شبانه روز پلیس Police  پیکر بی جان دختر ۸ ماهه را رها شده در خودرو کشف کرد.در جریان رسیدگی به پرونده، والدین بنیتا برای متهمان ردیف اول و دوم پرونده تقاضای قصاص کرده بودند که پس از تکمیل تحقیقات دادسرا، برای متهم ردیف دوم منع پیگرد از  قتل Murder  صادر شد که در جریان برگزاری دادگاه، والدین بنیتا به این حکم اعتراض کردند.جعفر کوشا وکیل خانواده قربانی پرونده اظهارداشت: اعتراض خانواده بنیتا به قوت خود باقی هست و پیگیری پس از اطلاع کامل از رأی متهمان انجام خواهد شد.
خانواده بنیتا قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم را امضا کرده اند
درهمین حال رئیس کل دادگستری استان تهران نیز گفت: بنا بر گزارشی که به من داده اند قرار منع تعقیب برای متهم ردیف دوم در خصوص قتل به خانواده بنیتا ابلاغ شده و آنها نیز قرار صادره را امضا کرده و نسبت به آن اعتراضی نداشته اند.
غلامحسین اسماعیلی در خصوص اظهارات خانواده بنیتا مبنی بر عدم ابلاغ منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده در موضوع قتل گفت: آنچه که در دادگاه رسیدگی شد، بر مبنای کیفرخواست صادره از دادسرا بود.
وی افزود: تکلیف دادگاه رسیدگی در چارچوب کیفرخواست هست و دادسرا هم در کیفرخواست تنظیمی برای متهم ردیف دوم مشارکت در قتل کودک را عنوان نکرده بود.
رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه دادگاه نسبت به چارچوب کیفرخواست اقدام به صدور رأی کرده هست، گفت: بنا بر گزارشی که به من داده اند قرار منع تعقیب برای متهم ردیف دوم در خصوص قتل به خانواده بنیتا ابلاغ شده و آنها نیز قرار صادره را امضا کرده و نسبت به آن اعتراضی نداشته اند، اما در خصوص اینکه آیا فرآیند رسیدگی بدرستی انجام شده هست یا نه،  قانون Law  تکلیف را روشن کرده که چگونه می توانند این موضوع را پیگیری کنند.
وکلای اولیای دم هم از مسیر قانونی بخوبی آگاه هستند و به طور قطع اگر این موضوع را از چارچوب قانون پیگیری کنند مراجع ذی صلاح پاسخگو خواهند بود.وی در پاسخ به این سؤال که چه زمانی حکم  قاتل The Murderer  بنیتا اجرا خواهد شد، گفت: فعلاً حکمی که دادگاه کیفری یک صادر کرده قابل اعتراض به دیوان عالی کشور هست. حکم صادره در فرآیند ابلاغ هست واگر به مفاد این حکم از ناحیه طرفین پرونده چه شاکی، چه متشاکی اعتراضی شود پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد و پس از صدور رأی قطعی در دیوان عالی حکم جهت اجرا، به اجرای احکام می رود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما