• تاریخ : ۱۴ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار پردیس نیوز در کرمانشاه، با اشاره به اینکه به‌طور قطع هدف نظام اسلامی ایجاد عدالت و رفاه برای تمام مردم هست، اظهارداشت: مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی برای خدمت کردن و نه چپاول، غارت و به دست آوردن ثروت‌های باد آورده، نجومی و بادکنکی هست.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: براین اساس، طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان که حدود ۱۵۰ نفر آن را امضا کرده‌اند به دنبال این هست که در ثروت افرادی بازنگری شود که تصدی مسئولیت در نظام اسلامی را به عهده دارند و مشروع و نامشروع بودن و در واقع شیب صعود ثروت آن‌ها مشخص شود.

حسینی‌کیا با اشاره به اینکه برای ایجاد اعتماد مردم به نظام اسلامی چنین طرحی لازم و ضروری هست، گفت: امید داریم این طرح به سرانجام مناسبی برسد و مردم در نهایت متوجه شوند که چه افرادی خادم هستند و چه افرادی به اموال آن‌ها خیانت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح اقدام بسیار مناسبی هست و یک پشتوانه هشتاد میلیونی را به خود اختصاص داده هست افزود: یکی از وظایف نمایندگان مجلس در ابعاد نظارتی هست و می‌توانند با ارائه اینچنین طرح‌هایی اعتماد عمومی را بار دیگر به جامعه بازگردانند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این طرح به طور قطع تصویب می‌شود زیرا هیچکس با هیچ اصلی از اصول قانون مخالف نیست، گفت: شاید شخصی مخالف این طرح باشد اما هیچ نهاد حاکمیتی نمی‌تواند مخالف آن باشد.

حسینی‌کیا با بیان اینکه جایگاه نظارتی مجلس بهترین ضمانت اجرایی این طرح هست، افزود: یکی از اقدامات برای بازسازی اعتماد عمومی اجرای این طرح به عنوان یک اقدام بی‌بدیل و مناسب هست که مجلس با تمام توان پای کار آمده و یک پشتوانه هشتاد میلیونی نیز دارد و شاید تعداد اندک و محدودی مخالف باشند اما مخالفت این تعداد اثری در تصویب آن نخواهد داشت.

انتهای پیام / ع

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما