• تاریخ : ۲۳ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

دریافت خبر : چهار‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳

معامله گران بورس تهران امروز شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام همزمان با بازگشایی نماد بانک های صادرات و پارسیان بودند. بی انگیزگی فعالان بازار در کنار تنش در بازار موازی ارز باعث شده تا دورنمای جالبی برای بازار وجود نداشته باشد.

خبری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۶ با کاهش ۷۸۸ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۵۲۵ واحد ایستاد.
شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۵۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۱۱۴ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۰۳۳ واحدی به رقم ۱۰۲ هزار و ۳۶ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۹۰۹ واحدی به رقم ۶۷ هزار و ۴۳۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۵۰ واحدی عدد ۲۰۵ هزار و ۶۲۹ واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۲ واحدی روی رقم یک هزار و ۸۰ واحد ایستاد.
بر اساس این گفته، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های بانک صادرات با ۷۱۷ واحد ، پارس خودرو با ۶۹ واحد و بانک ملت با ۳۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۵۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر و ایران خودرو هر یک تا ۲۴واحد و کشتیرانی با ۲۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گفته فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۴۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش ازیک میلیارد و ۳۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۷ هزار و ۵۷۲ نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های فرآورده های غذایی و قند تربت جام، حق تقدم خرید سهام داروسازی سبحان انکولوژی، حق تقدم خرید سهام لعابیران، سرمایه گذاری سپه، بانک پارسیان، ایران خودرو دیزل، الکتریک …

[ مشاهده متن کامل عقب گرد ۷۸۸ واحدی شاخص کل بورس تهران در پورتال خبری و سبک زندگی ]

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما