• تاریخ : ۲۶ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

فضای مجازی مهم ترین عامل خودکشی دانش آموزان

به گفته سرویس حوادث جام نیـوز ، نتایج تازه ترین بررسی ها نشان داده هست، فضای مجازی مهم ترین عامل افزایش خودکشی میان دانش آموزان آمریکایی هست. 
بر اساس آمار و ارقام به دست آمده، پس از دو دهه کاهش متوالی، از سال ۲۰۱۰ همراه با ورود فضای مجازی به زندگی دانش آموزان و نوجوانان شمار خودکشی در میان این قشر پیوسته افزایش داشته هست و به طور کل می توان گفت، ما هر روز با روند صعودی تعداد دانش آموزانی که در ایالات متحده آمریکا خودکشی می کنند، روبه رو هستیم. 
کارشناسان بهداشتی نسبت به مضرات بی شمار استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای این گروه سنّی هشدار می دهند و می گویند: «اگر تغییری در رویه استفاده دانش آموزان از شبکه های اجتماعی و به طور کل فضای مجازی ایجاد نکنیم، باید منتظر چند برابر شدن آمار خودکشی در این قشر باشیم». 
محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا، با بررسی بیش از نیم میلیون دانش آموز دریافتند، میزان استفاده آنها از شبکه های اجتماعی از سال ۲۰۰۹ تاکنون حداقل دو برابر افزایش یافته هست. 
پژوهش ها همچنین نشان داده هست، ۸۷ درصد دانش آموزان ۱۲ ساله در ایالات متحده آمریکا، روزانه حداقل ۵ ساعت از فضای مجازی استفاده می کنند. 
ویکتوریا، متخصص روانشناسی در دانشگاه نیومکزیکو، می گوید: «مطالعه جدید نشان دهنده بروز افسردگی و خودکشی در نوجوانان و در پی استفاده آنها از فضای مجازی هست».
فارس

اخبار پیشنهادی:

فضای مجازی مهم ترین عامل خودکشی دانش آموزان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما