• تاریخ : ۲۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، سعید جلیلی ظهر امروز در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار داشت: هر پیامبر بزرگی که حرکتی را شروع کرده در برابر آن دشمنان مانع ایجاد کردند، نخستین ویژگی انقلاب اسلامی این بود که حرکتی از جنس حرکت پیامبران بود، دشمنان می‌خواهند که داشته‌های یک ملت از مسیر حق منحرف شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر امام راحل آمریکا را دشمن بزرگ نامید به‌این‌علت بود که می‌خواستند مسیر انقلاب را به سمت شرارت بکشانند، بعد از جنگ جهانی دوم چند دهه هست که مناسبات دنیا را به سمتی شکل داده‌اند که هر‌چه ما می‌گوییم همان درست هست، آن‌ها می‌گویند ما باید باشیم که مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شکل بگیرد.

وی با اشاره به ماهیت استکبار گفت: آن‌ها ادعاهایی دارند که اگر یک کشوری نیازهایی دارد، نیازهای عملی را باید با ما چک کند، چند ماه پیش آمریکا سند راهبرد امنیت ملی را منتشر کرد و در آن بیان کرده که بله، رهبری آمریکا بر جهان همیشگی هست، در همان سند اوباما اعلام کرد که باید رهبری آمریکا بر جهان حفظ شود، ما می‌گوییم چه کسی اجازه این رهبری را به شما داده هست؟

جلیلی با بیان اینکه اظهارات استکبار منطقی قدیمی هست، تصریح کرد: در سند راهبرد امنیت ملی کشور انگلیس این مسئله مطرح‌شده که یک‌فصل سند این بوده که ما باید برای نفوذ جهانی طرح‌ریزی کنیم، این‌ها همان کسانی هستند که امروز فریادشان بلند شده که چرا جمهوری اسلامی ایران محبوبیت دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام قدرت دشمنان را ترساندن ملت‌ها دانست و گفت: امروز ملتی در برابر دشمنان و استکبار جهانی ایستاده هست که نمی‌ترسد چراکه خداوند وعده نصرت و پیروزی را به آن‌ها داده هست.

وی ویژگی دوم حرکت انقلاب اسلامی ایران را جهانی‌بودن آن دانست و ابراز کرد: وقتی ملت‌های دیگر از جمهوری اسلامی ایران الهام گرفته و اعتمادبه‌نفس پیدا می‌کنند دیگر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند بزن‌دررو باشد، و هواپیمای آن‌ها سقوط می‌کند.

جلیلی با اشاره به گذشت دهه چهارم انقلاب اسلامی تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی به‌مثابه جوان برومند چهل‌ساله‌ای هست که با قدرت در برابر دشمنان ایستاده هست، درخت تنومندی هست که دیگر توان ایستادگی در برابر آن را ندارند، امروز انقلاب اسلامی یک حرکت ملی نیست بلکه یک حرکت تمدنی هست و امروز نظام جمهوری اسلامی ایرن، مردم‌سالاری دینی را به دنیا نشان می‌دهد نه‌تنها مقاومت می‌کند بلکه پیشرفت نیز می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ترس استکبار جهانی از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته الگویی از مردم‌سالاری دینی را به دنیا نشان دهد که امروز در جهان الگو شده هست، هر کشوری که از سازوکارهای مردم‌سالاری دورتر هست به آن‌ها نزدیک‌تر هست و حتی حاضر به رقص شمشیر هستند.

وی با بیان علت نگرانی استکبار از ایران اسلامی گفت: امروز جوانان انقلاب اسلامی با قدرت در حال پیشرفت هستند، دشمنان امروز یا باید قدرت انقلاب اسلامی را بپذیرند و یا آماده پذیرش شکست‌های بیشتر باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد: انقلاب اسلامی توقف نداشته و حرکتی روبه‌جلو دارد، دشمنان تمام تلاش خود را کردند که نسل جوان تکثیر نشود اما کسانی چون شهید حججی‌ها در دهه چهارم انقلاب بروز و ظهور پیدا می‌کند که حاکی از قدرت نظام اسلامی ایران هست.

جلیلی با اشاره به شیوه‌های دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام بوق‌های استکباری و بعضی از مزدوران آن‌ها می‌گویند که جمهوری اسلامی ناکارآمد هست، اگر این‌چنین هست چرا برای نوشتن راهبرد در دنیا یکی از کشورهایی را که نام می‌برید جمهوری اسلامی ایران هست؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: دشمنان بحث‌هایی در شکل‌های مختلف از ناامیدی و یأس بیان می‌کنند، که علت آن این هست که امام راحل آن‌ها را به چالش کشید. فکر می‌کردند با یک تبعید تمام می‌شود، امروز بحث‌شان این هست که چرا ایران اسلامی تولید فلان سلاح و پیشرفت در فناوری را دارد.

وی ادامه داد: همین رئیس قبلی رژیم صهیونیستی اعلام می‌کند که در سوریه هر آنچه داشتیم به‌کار گرفتیم اما نتوانستیم چراکه هرجایی که خواستیم اقدام کنیم، رد پای جمهوری اسلامی در آن بود، دشمنان می‌فهمند که انقلاب اسلامی ریشه‌های عمیقی دارد که ریشه در آموزه‌های جمهوری اسلامی ایران هست و جنس این تمدن از جنس مارکسیسم نیست که شجره خبیثه‌ای بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اگر امروز جوانانی را می‌بینیم که شهدای مدافع حرم شده‌اند ریشه در آموزه‌های فاطمی دارد، امثال شهید حججی‌ها پیام‌های ائمه(ع) را درک کرده و آموزه‌های آن‌ها را در مناسبات یک ملت به‌کار بسته‌اند و همبستگی عظیمی در ملت ایجاد شده هست.

جلیلی با تأکید بر ناتوانی دشمن در برابر ملت عزیز ایران گفت: ملت ایران نمی‌تواند بی‌تفاوت بنشیند و هر جا نکته مثبتی ببیند تأیید می‌کند، همچنان که اگر نقصی وجود داشته باشد وظیفه تکمیل آن را دارد، نظام و ملت همه در مردم‌سالاری دینی با هم هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فتنه‌انگیزی‌های اخیر دشمنان گفت: یک فتنه زرد این هست که می‌خواهند موضوعات موهوم و حداقل فرعی را به‌جای موضوعات اصلی قرار دهند و نگاهی که موفقیت را برای ملت رقم زد را بپوشانند.

وی بیان کرد: اگر مناسبات اقتصادی بر مبنای فقاهت دینی شکل بگیرد بسیار متفاوت خواهد شد، آمریکا امروز بیان کرده که ثروت ۶ نفر در دنیا از ثروت ۳ میلیارد نفر در دنیا بیشتر هست، امروز دشمنان با چنین بن‌بستی مواجه هستند، یکی از بحث‌های مهم این هست که بدانیم چه موضوعاتی اصلی و چه موضوعاتی فرعی هست، دشمنان به دنبال منحرف‌کردن مردم از موضوعات اصلی هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر‌اینکه باید نقطه‌ضعف‌های واقعی را بشناسیم و نگذاریم که مانع رشد جامعه اسلامی شود، ادامه داد: اختلال در توانمندی‌های نرم‌افزاری و رسانه‌ای یکی از خطراتی هست که جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، اگر می‌بینیم یک ظرفیت رسانه‌ای به‌خوبی کار خود را انجام نمی‌دهد به همان نسبت ظرفیت اقتصادی کشور ضعیف شده هست.

جلیلی خاطرنشان کرد: ملت عظیم ایران اسلامی در چارچوب ولایت‌فقیه و رهبری‌های داعیانه مقام معظم رهبری به یک قدرت بزرگ در منطقه ازنظر شاخص‌های مختلف دست پیداکرده هست، ان شالله این مسیر را در مسیر ولایت با قدرت به‌گونه‌ای ادامه دهیم که شرمنده شهدا نباشیم.

انتهای پیام/ ز

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما