• تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، سردار سعید منتظر المهدی در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: امنیت مسئله‌ای بوده که دست پیدا کردن با آن با سختی‌های فراوانی روبه‌رو هست.

وی با اشاره به نقش کلیدی مردم در مسئله امنیت افزود: حقیقت این هست که امنیت در دنیای امروز به‌خودی‌خود ایجاد نمی‌شود اما امنیت مدنظر در جهان کنونی نیز امنیتی بر مبنای پلیس محوری نیست بلکه اساس امنیت یک جامعه مردم آن هست که باید رسالت خود را در ابعاد مختلف امنیت به‌درستی ایفا کنند.

 سخنگوی نیروی انتظامی گفت: مردم پاسبان‌های اصلی امنیت در ابعاد اجتماعی آن هستند، نظارت اجتماعی و نظارت اجتماعی در دنیای امروز امنیتی از جنس امنیت وفاقی ایجاد کرده که در آن مردم جامعه نقشی اساسی و کارکردی دارند.

منتظر المهدی با اشاره به شاخصه‌های مهم و اصلی امنیت اجتماعی عنوان کرد: امنیت اجتماعی زمانی ایجاد می‌شود که مردم در صحنه حوادث و اتفاقات جامعه نقش کارکردی خود را ادا کنند و به‌عنوان پلیس درونی به نظارت اعمال خود مشغول باشند که در این صورت می‌توان امید داشت که بخش قابل‌توجهی از معضلات اجتماعی از بین برود.

وی با مطلوب دانستن مسئله امنیت در سطح جامعه تأکید کرد: امروز با اشراف امنیتی کاملی که در سطح کشور وجود دارد وضعیت امنیتی کشور بسیار مناسب بوده ‌و نیروی انتظامی آماده مقابله با هرگونه تحرکی از جانب دشمنان هست.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: پیشگیری همواره در نیروی انتظامی به‌عنوان یک اصل دنبال شده  چراکه اهمیت و تأثیرگذاری این مسئله بسیار با برکت‌تر از مسئله اقدامات سلبی و انتظامی هست چراکه هراندازه که اقدامات پیشگیرانه بیشتر شود هزینه‌های مداخله و مقابله‌های سلبی و انتظامی کمتر خواهد شد.

منتظر المهدی با تأکید بر اهمیت مسئله مشاوره خاطرنشان کرد: سال۹۵، بیش از ۳۰۰ هزار پرونده در مراکز مشاوره و مددکاری ناجا بررسی‌شده که خوشبختانه بیش از ۷۰ درصد از این پرونده‌ها با برگزاری جلسات مشاوره‌ای به مصالحه کشیده شده هست.

وی با بیان ضرورت توجه به بنیان خانواده در کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: تحکیم بنیان خانواده باید به‌عنوان اصل محوری مراکز مشاوره‌ای تبدیل شود چراکه خانواده مهم‌ترین نهاد جامعه هست، بسیاری از مشکلات موجود در سطح جامعه سطحی هست چراکه بسیاری از این پرونده‌ها با برگزاری جلسات مشاوره حل‌وفصل می‌شود.

 سخنگوی نیروی انتظامی تأکید کرد: درکشور ۴۰ مرکز مشاوره در سطح معاونت اجتماعی فعالیت دارد همچنین با توجه به اهمیت مسئله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده بیش از ۶۰۰ در کشور خدمات مشاوره‌ای به مردم ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما