• تاریخ : ۲۰ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، سید موسی حسینی کاشانی عصر امروز در جلسه ستاد هفته فرهنگی- اقتصادی استان قم در کشور لبنان که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: رویکرد فرهنگی هفته فرهنگی- اقتصادی در لبنان باید حفظ و تقویت شود.

وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی استان در هفته فرهنگی-اقتصادی لبنان افزود: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی سعی شده در این هفته از مجموع ظرفیت‌های فرهنگی استان در شهر نبطیه لبنان استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان بعضی از فعالیت‌های فرهنگی استان قم در هفته فرهنگی- اقتصادی لبنان گفت: ۱۰۴ اثر در رشته‌های مختلف فرهنگی استان قم در هفته فرهنگی- اقتصادی ایران در کشور لبنان در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

حسینی کاشانی عنوان کرد: اجرای سرود و گروه‌های تواشیح و همخوانی و استفاده از قاریان بین‌المللی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته‌شده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در هفته فرهنگی-اقتصادی لبنان خواهد بود.

وی با تأکید بر بعضی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی استان قم در هفته فرهنگی-اقتصادی لبنان عنوان کرد: اجرای نمایش در موضوع دفاع از حق و محکومیت غاصب و معرفی کتاب‌های شاخص و ناشران برجسته استان از دیگر فعالیت‌های مهم استان قم در این هفته خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تأکید کرد: ویژه‌برنامه‌های استان قم در بخش هنرهای تجسمی، برگزاری کارگاه‌های زنده در شاخه‌های مختلف هنری و اکران فیلم و مستند در موضوعات متنوع فرهنگی و مذهبی نیز از دیگر فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در شهر نبطیه کشور لبنان خواهد بود.

حسینی کاشانی با اشاره به اهمیت معرفی تولیدات فرهنگی استان قم در سطح بین‌الملل تأکید کرد: معرفی تولیدات برتر و شاخص استان قم در بخش‌های فرهنگی و هنری از محورهای مهم فعالیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در هفته فرهنگی- اقتصادی لبنان خواهد بود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قم نیز گفت: مباحث مربوط به تعاملات بین‌شهری بین دو شهر قم و نبطیه ازجمله مهم‌ترین محورهای فعالیت شهرداری قم در هفته فرهنگی کشور در کشور لبنان خواهد بود، امید می‌رود توافقنامه خواهرخواندگی دو شهر در این هفته رسماً منعقد شود.

حمیدرضا عابدی خرسند ادامه داد:  امید می‌رود در هفته فرهنگی- اقتصادی مشترک در کنار کارهای فرهنگی خروجی‌های مناسبی نیز در فضای سرمایه‌گذاری  ایجاد شود، دیدار با شهرداران مناطق شهرهای لبنان از برنامه‌های دیگر شهرداری قم در این هفته خواهد بود.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما