• تاریخ : ۲۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از دورود، سردار محمدرضا نقدی در اجتماع گسترده و حماسی مردم دورود در مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن  اظهار داشت: برای نابودی انقلاب اسلامی در روزهای  نخست  آن روز شمار، ماه و سال شمار گذاشتند اما انقلاب اسلامی از همه اینها عبور کرد و امروز  چهلمین سال  پیروزی انقلاب را  جشن  می‌گیریم و این  اجتماع بزرگ مردم فلسفه دارد، یک  پاسخ  به دشمن  هست و یک پاسخ ایستادگی پای انقلاب هست.

وی  حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن  را یک جشن و سرور دانست و افزود: این سرور را خدا  به ملت  داده هست که باید شکر کنیم؛ این  اجتماع، اجتماع شکرگزاری از رهایی و نجات از  دولت ستم  شاهی هست، شاهانی که  آنقدر ظلم کردند که وقتی  یونانی‌ها حمله کردند ملت  شاهان را به حال خودشان  گذاشتند و  یا سامانیان  آنقدر ظلم کردند که وقتی اعراب به آنها حمله کردن  ملت آنها را رها  کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: کتاب‌ها پر هست از ظلم  شاهان، شاهانی که  ۲۵۰۰ سال قیام  ملت ایران  را سرکوب کردند اما سال ۵۷ درچنین  روزی  تمام  تاریخ ستم شاهی عقب رفت و ملتی که  ظلم دیده  بود به پیروزی رسید.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم از  ظلم  رژیم  پهلوی سخن بگوییم  از شاهان قبلی بدتر  بود چون هم ظلم  می‌کردند و هم نوکر ایادی و خارجی بودند اما ای کاش مستکبر بودند ولی مقابل ظلم و زورگوی خارجی ایستادگی می کردند.

سردار نقدی تصریح کرد: رژیم  پهلوی هم  ثروت‌های کشور را می‌داد و هم  به مردم ظلم  می‌کرد، شاهی که ۸۳ کاخ در ایران  و دیگر کشورها داشت و در سوئیس، لندن و ایتالیا  پایتخت  زمستانی داشت؛ هر سال  زمستان  در سوئیس  پیست اسکی داشت و این در حالی بود که در روستاها مردم به خاطر نداشتن  زغال از سرما  می‌مردند اما  این حرف ما نیست، حرف امام (ره) در سال ۴۲ هست.

وی اظهار داشت: روستاها در رژیم شاهنشاهی نه برق داشتند و نه  آب، از طرفی اغلب روستاها راه هم نداشتند و در زمستان باید با پای پیاده مواد غذایی حمل می‌کردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فقر و تنگ دستی مردم در رژیم پهلوی اشاره کرد و افزود: در دوران رژیم پهلوی ۷۰درصد مردم در روستا  بودند که خدا ما را  از این طاغوت نجات  داد؛ در این دوران آمریکای‌ها ۶ میلیون بشکه نفت  را به غارت می‌بردند اما با انقلاب همه چیز متحول شد و اگر به تاریخ بعد از انقلاب رجوع کنید می‌بینید که چه اتفاقاتی  افتاده هست ( تنها تولید سیمان ۲۴ برابر و تولید فولاد ۶ برابر شده هست).

سردار نقدی با بیان اینکه تنها چهار درصد روستاها در رژیم پهلوی برق داشتند، بیان کرد: اکنون اکثر روستاهای کشور برق دارند، آن زمان رتبه علمی کشور ۵۳ بود اما اکنون به ۱۶ رسیده هست و در مجموع باید گفت جایگاه  ایران در همه شاخصه‌ها پیشرفت کرده هست؛ رتبه ایران از نظر اقتصادی ۱۸  هست اما این رتبه در زمان رژیم پهلوی بالای ۵۰ بود از نظر سلامت نیز بعد از انقلاب ۷۹ رتبه ارتقا داشتیم.

وی تصریح کرد: در دوران شاهنشاهی اغلب مردم بی سواد بودند امروز به جایی رسیدیم این کشور ماهواره پرتاب می‌کند؛ کشوری که  ۷۰ درصد  بانوان آن بی‌‍سواد مطلق بودند  امروز بیش از دومیلیون خانم وجود دارد که در  آموزش عالی تدریس می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در انرژی هسته‌ای، در سلول‌های بنیادی و در بعضی موارد مرجع هستیم، خاطرنشان کرد: از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی این هست که امروز در جهان خودمان برای کشور  تصمیم می‌گیریم.

وی به موروثی بودن حکومت پهلوی اشاره کرد و اظهار داشت: محمدرضا  خود  قاچاقچی بود و وقتی اشرف را  با چمدان  قاچاق  گرفتند  آبروی ایران رفت اما با انقلاب اسلامی، آزادی نصیب ملت ما شد، ملت خود رای می‌دهد؛  مجلس، دولت  و رهبر  نیز با وسطه  و بی واسطه با رأی مردم هست.

سردار نقدی عنوان کرد: پهلوی می‌گفت تنها یک حزب و آن هم حزب رستاخیز پس  هرکسی نمی‌تواند، یا به خارج برود یا بمیرد؛ در دوران پهلوی ملت قدرت تصمیم نداشت  بلکه سفارت  انگلیس تصمیم می‌گرفت اما امروز هیچ تصمیمی  در منطقه بدون تصمیم  ایران  نمی‌شود.

وی به شکست‌های پی در پی  آمریکا طی چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: آمریکا در سوریه و عراق شکست خورد در لبنان نخست وزیر را  به عربستان بردند تا آشوب برپا کنند اما نتوانستند در یمن نیز خواستند کودتا و در ایران  خواستند اغتشاش کنند  اما شکست خوردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی قلب ملت‌های منطقه هست، تصریح کرد: اگر مشکلاتی داریم  به خومان مربوط هست ، خودمان رای می‌دهیم. مشکلات از انقلاب نیست و اگر مشکلاتی هست به مسئولان شواری شهر و به مجلس تذکر می‌دهیم که اگر گوش ندادند رأی را عوض می‌کنیم  پس این ربطی به دشمن  ندارد و انقلاب آمده  تا از رأی دفاع کند؛ کسی حق  اغتشاش  ندارد و حق ندارند با زور خودشان را به مردم  غالب کنند ما امروز با نگاه امیدوارانه  نگاه می‌کنیم.

وی افزود: مشکلاتی داریم که مربوط به مدیریت خودمان هست که باید  با امر به معروف و انتخاب اصلح و رای درست آن را اصلاح کنیم، بخشی از مشکلات  نیز مربوط به خارج  هست که کارشکنی می‌کنند.

سردار نقدی وجود ۶۴۰ شهید در دورود را افتخاری برای این شهر دانست و عنوان کرد: امروز مردم سرافرازند و نشان دادند که پای حرفشان ایستاده‌اند.

وی بیان کرد: آمریکایی‌های خبیث گفتند انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سالگی‌اش را نمی‌بیند اما امروز دید و آنها  درحال فروپاشی هستند چون بدهی بالا و با سلاح کشت و کشتار دارند.

انتهای پیام/م

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما