• تاریخ : ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

عبدالعزیز نیان شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از مزارع ایکاردا شهرستان کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار پردیس نیوز در کوهدشت اظهار داشت: ایکاردا از سال ۱۹۷۵ با مؤسسات ملی ایران در قسمت تحقیق و توسعه همکاری دارد و هدف اصلی آن ایجاد تکنولوژی‌هایی در کشاورزی بوده که بتواند تولید را افزایش بدهد.

وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی پس از ۴۰ سال همکاری برای تولید تکنولوژی از ایکاردا درخواست کرده تا تلاش برای انتقال تکنولوژی‌ها به‌سطح مزارع انجام شود، افزود: هدف اصلی پروژه ایکاردا این هست که تکنولوژی‌ها به مزارع منتقل شده و نیز سطح معیشت کشاورزان با این اقدام افزایش یابد.

 مدیرپروژه ملی ایکاردا با بیان اینکه کشاورزی یک آئین نیست، بلکه یک تجارت هست،  عنوان کرد: کشاورزان احتیاج به این دارند که سطح درآمد خود را بالا ببرند و کشور ایران میلیون‌ها دلار برای تولید تکنولوژی‌های جدید سرمایه‌گذاری کرده‌هست، کشاورزان شهرستان کوهدشت به‌جز گندم باید کشت محصولات مختلفی مانند نخود، نخود فرنگی و عدس را نیز تجربه کنند.

به گفته پردیس نیوز، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری موسسه تحقیقات بین‌المللی ایکاردا برای ارتقای تولید مزارع دیم غرب کشور پروژه امنیت غذایی ایران، ایکاردا را در سال ۹۵ و در استان‌های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی و لرستان اجرایی کرده‌هست.

انتهای پیام/م

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما