• تاریخ : ۶ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوزاجتماعی

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران بر لزوم تقویت پتانسیل های گردشگری شبانه در شهر تاکید کرد.

به گفته خبری مهر، حسن خلیل آبادی با تاکید بر اینکه شهر یک موجود زنده هست و شب و روز ندارد، اظهار کرد:  محدودیت هایی وجود دارد که مانع از فعالیت اقتصاد شب در تهران شده هست،   در حالی که تهران به عنوان یک ابر شهر امکانات زیادی دارد که در شب بلااستفاده مانده هست.

وی با بیان اینکه ظرفیت هایی در شهر وجود دارد که در شب تعطیل خواهد شد، افزود: در صورتی که این فعالیت ها هم اشتغال آفرین هستند و هم می توانند به رشد و توسعه درآمد پایدار شهر کمک کنند. اگر اقتصاد شب بدون موانع فعال شود،  می تواند ۴۰ درصد اقتصاد در گردش روز را کسب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین عواملی که می تواند اقتصاد شهر را در شب رونق بخشد گردشگری شبانه هست، عنوان کرد: گردشگری شبانه ضرورتی مهم برای تهران هست که در حال حاضر در قالب برنامه های افطار تا سحر اراضی عباس آباد دنبال خواهد شد.

خلیل آبادی با اشاره به اینکه اراضی عباس آباد منطقه وسیعی هست، تصریح کرد: امکانات خوبی در این منطقه دیده شده و به عنوان یکی از قطب های گردشگری تهران مطرح هست و نقش تعیین کننده ای در این حوزه ایفا می کند.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تقویت پتانسیل های گردشگری شبانه در شهر، تصریح کرد: اراضی عباس آباد می تواند به منطقه ای جذاب برای شهروندان تهرانی، گردشگران خارجی و مسافران شهرهای دیگر تبدیل شود که به این منظور باید به مواردی نظیر محیط، رفت و آمد و پارکینگ بیشتر مورد توجه قرار گیرد.  ‎

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما