• تاریخ : ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از ساری، محمد اسلامی امروز در  نخستین همایش ملی راهبردی مدیریت منابع آب و چالش‌های زیست محیطی در ساری اظهار داشت: در برنامه اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۷، محورهای آب، کشاورزی و سرمایه‌گذاری در مباحث زیست محیطی مورد توجه قرار گرفته هست و پروژه‌هایی تعریف شده، توان افزایی زندگی را در مقابل توان فرسایی محیط زیست فعال کند.

وی با اشاره به اینکه اراضی کشاورزی ما بقدر کفایت با مصرف سموم آلوده شده هست، افزود: از سازمان زمین‌شناسی خواستیم تحقیقات زمین‌شناسی پزشکی را گسترش دهد تا با تحقیقات پژوهشگران، تزریق سموم را متوقف کنیم.

استاندار مازندران، تلاقی تحقیقات و همگرایی دستگاه‌ها را برای نجات محیط زیست، نجات بشریت و امنیت غذایی حیاتی توصیف کرد و افزود: پژوهش و برنامه‌ریزی را در راستای خاتمه دادن به این وضعیت و اصلاح امور در اولویت قرار دادیم و از تلاشگران این عرصه پشتیبانی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه موضوعات این همایش از موضوعات استراتژیک و مهم هست، گفت: محیط زیست از چالش‌های بزرگ بشریت هست و در دهه‌های گذشته، تخریب محیط زیست بصورت فزاینده ای صورت گرفته هست.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه آب، خاک و هوای ما آلوده شده و عرصه را برای خود تنگ کرده ایم و از میراثی که متعلق به آیندگان هست بیش از اندازه مصرف کردیم، خاطر نشان ساخت: باید به خود بیاییم و در نگاهمان بازنگری کنیم و از رفتارها و سیاست‌های گذشته خود در این حوزه‌ها بصورت فردی، جمعی، خانوادگی، ملی، منطقه ای و بین المللی اجتناب و در رفتار و عملکردمان، شیوه های نوین را جایگزین شیوه‌های گذشته بکنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه از آب‌های تحت الارضی بیشتر از حد مجاز برداشت کردیم، افزود: باید با تجمیع همه پژوهش‌هایی که در بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف انجام شده، راهبردهای مطرح در مدیریت منابع آب و چالش‌های زیست محیطی به برنامه اقدام تبدیل شود و خروجی آن‌ها در صحنه و میدان قابل مشاهده باشد.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما