• تاریخ : ۲۶ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

منوچهر حبیبی در گفت وگو با خبرنگار پردیس نیوز در قزوین درباره کشت محصولات کم آب‌بر در استان قزوین اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین راه‌های حفظ منابع آبی اصلاح الگوی کشت و کشت محصولات کم آب‌بر هست.

وی افزود: با وجود تمام تلاش هایی که شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین در این چند سال انجام داده هست، ولی وضعیت آب در استان قزوین بسیار نگران کننده هست و ضروری هست تا در این زمینه تمام تلاش خود را بکنیم تا آب موجود در سفره‌های زیرزمینی حفظ شود.

معاون اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه یکی از راهکارهای اصلاح الگوی کشت ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای هست که باید در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گیرد.

حبیبی تصریح کرد: سیاست و رویکرد دولت نیز برای حفظ منابع آب و خاک، حمایت از توسعه مجتمع های گلخانه‌ای و تغییر الگوی کشت و حرکت به سمت کشت‌های کم آب‌بر هست.

وی افزود: کشاورزی باید به سمت مکانیزه و اقتصادی شدن پیش برود تا هزینه ها کاهش یابد، این در حالی هست که که با برنامه‌ریزی و حمایت از گلخانه‌داران‌، این مجتمع ها را می‌توان به سمت صادرات سوق داد.

حبیبی تغییر الگوی کشت را راهکار اساسی برای اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی دانست و گفت: ایجاد مجتمع های گلخانه ای در استان در جهت تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و رقابت پذیر، تنها با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر هست.

معاون اقتصادی استاندار بر لزوم برنامه‌ریزی برای توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای تاکید و خاطرنشان کرد: البته یکی از نیازهای اصلی و مهم برای راه اندازی و توسعه مجتمع‌ها، تامین آب هست که به دلیل محدودیت‌های منابع آب باید برنامه‌ریزی لازم در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما