• تاریخ : ۱۳ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در گفت وگو با خبرنگار پردیس نیوز در ساوه، با اشاره بر ضرورت حفظ وحدت بین مسئولان اظهار داشت: در جایی که اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد می‌توان انتظار وحدت شکل‌گیری وحدت داشت و در نبود اختلاف نظر و دیدگاه، وحدت جایگاهی پیدا نمی‌کند زیرا در سایه وحدت هست که می‌توان انتظار داشت در حوزه های مادی و معنوی پیشرفت و توسعه به وجود آید.

وی افزود: اسلام به‌عنوان دین رحمت و شفقت بوده و در سایه وحدت هست که آرامش شکل می‌گیرد، هیچ‌گاه در فضای اختلاف، نزاع و درگیری که خارج از چارچوب‌های اخلاقی باشد نمی‌توان از فضایل انسانی بهره‌مند شد و شرایط برای پیمودن مراتب کمال مهیا نخواهد شد، آرامش، فضایل اخلاقی و انسانی  در سایه وحدت و حاکمیت اخلاق هست که در جامعه به وجود می‌آید.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: صحبت‌های اخیر “علی اکبر کریمی” نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی  در ارتباط با الحاق دوشهرستان دلیجان و محلات و مخالفت وی با این موضوع بیانگر تلاش وی در راستای حفظ منافع استان استان هست.

حسینی بیان کرد: موضع گیری بنده به این سبب بود که کریمی از نمایندگان استان هست و انتظار داریم وقتی بحث حفظ منافع استان مطرح می‌شود، منافع همه شهرستان‌های استان هم پیگیری شود تا این ذهنیت در مردم شهرستان‌های مختلف ایجاد نشود که وی تنها نماینده اراک هستند صحبت‌های بنده به هیچ‌عنوان جنبه توهین به جایگاه این شخص ولایی و متهعد انقلابی را نداشته و کریمی همواره مورد تایید بنده بوده و هست.

وی ادامه داد: موضع گیری بنده برای این بود که مردم هر شهرستان بهتر از ما مسئولان می‌توانند به منافع شهر خود توجه کنند، از آنجایی که وی به‌عنوان نماینده استان منافع بعضی شهرستان‌ها را پیگیری می کنند ما هم از این نماینده ولایی انتظار داشتیم در بحث ارزش افزوده شهرستان ساوه و هزینه آن درهمان شهرستان هم دفاع کند، چرا باید ۸۰ درصد ارزش افزوده شهرستان ساوه در استان دیگر هزینه شود و چرا این طرح تنها در استان مرکزی اجرا می‌شود.

امام جمعه ساوه عنوان کرد: پس اگر مدیران استان در موضع گیری‌های خود منافع شهرستان‌های مختلف استان را مد نظر داشته باشند دیگر بحث انتزاع پیش نمی‌آید و کریمی نماینده اراک هم باید به این مسئله توجه داشته باشد که بعضی مدیران استان چه برخوردی کردند که شهرستان‌ها خواستار جدایی از استان هستند.

حسینی اضافه کرد: چرا باید مدیران شهرستان ساوه از اراک باشند، بنده با هرگونه ادبیات ستیزجویانه وتفرقه افکنانه مخالف هستم و همه را به وحدت همگرایی دعوت می‌کنم اما مقتضیاتی دارد از جمله اینکه مراکز استان‌ها باید منافع و مصالح شهرستان‌ها را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: جریان انقلابی هیچگاه به دنبال تشتت و درگیری نیست و مسائل طرح شده ساخته بعضی منفعت طلبان هست این درحالی هست که جریان انقلابی در دفاع از انقلاب و نظام و نگاه و هدف ولایی خود وحدت دارد، حال آنکه بعضی به دنبال تفرقه در جبهه انقلاب هستند که این آرزویشان هیچگاه برآورده نمی‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما