• تاریخ : ۱۷ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

حجت‌الاسلام والمسلمین جواد مجتهد‌شبستری در گفت‌وگو با خبرنگار پردیس نیوز در ارومیه، ضمن محکومیت وحشی‌گری‌های ارتش و دولت میانمار نسبت به مسلمانان این کشور اظهار داشت: مسلمانان میانمار به جرم اسلام و مسلمانی به طرز فجیعی کشته می‌شوند و هیچ‌کس صدای مظلومیت آنها را نمی‌شنود.

وی گفت: بسیار جای تأسف دارد که وقتی در یک شور اروپایی تعدادی در اثر یک حمله تروریستی که آن‌هم مذموم و ناپسند هست کشته می‌شوند همه خبری آن را تیتر یک می‌کنند و آن حادثه انعکاس جهانی پیدا می‌کند اما چنین نسل‌کشی فجیعی در سکوت خبری گم شده و صدایی از کسی بلند نمی‌شود.

مجتهد‌‌شبستری افزود: بر اساس فرمایش علی (ع) اگر مرد مسلمانی از غصه‌ ظلمی که بر مظلومی روا داشته می‌شود دق کند و بمیرد مرگ وی را جای ملامت نیست بلکه شایسته هست پس لازم هست تا تمام کسانی که توانایی کمک به این مظلومان اسیر در چنگال افراطی‌گری را در خود می‌بینند نسبت به آن اقدامی شایسته انجام دهند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با دعوت از مسئولان کشور برای موضع‌گیری نسبت به این فاجعه انسانی عنوان کرد: رئیس‌جمهور محترم در ارتباط با نسل‌کشی در میانمار موضع قاطعی گرفتند و در این راستا از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود تا به‌صورت جدی‌تر وارد عمل شود.

این مسئول با دعوت از مردم و مسئولان کشور برای شرکت در تجمع‌های اعتراضی که در حاشیه نمازهای جمعه در محکومیت از نسل‌کشی مسلمانان میانمار برگزار می‌شود بیان کرد: برگزاری این تجمعات حداقل کاری هست که می‌توانیم برای همدردی با این مظلومان در بند طاغوت انجام دهیم.

مجتهد‌شبستری خاطرنشان کرد: بهتر هست دولت با همسایگان کشور میانمار از جمله چین، هندوستان و تایلند وارد مذاکره شود تا همکاری‌های لازم برای پذیرش پناهجویان این کشور صورت گیرد. همچنین باید اهرم‌های لازم فشار توسط سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی و نهادهای حقوق بشری به کار گرفته شود تا دیگر شاهد چنین اقدامات به دور از انسانیت توسط هیچ دولتی نباشیم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما