• تاریخ : ۱۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از کرمان، حسین رشیدی امروز عصر در جلسه کارگروه سلامت استاندار کرمان که با حضور علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان برگزار شد، اظهار‌ داشت: در سال گذشته و امسال به لحاظ تراکم پرندگان در کشور آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در کشور داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه صنعت طیور از صنایعی هست که با امنیت غذایی مردم در ارتباط هست گفت: به‌همین دلیل حفاظت از طیور در مقابل بیماری‌ها و پیشگیری از شیوع بیماری‌ها امری ضروری هست.

مدیر‌کل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه زنجیره تولید طیور در استان کرمان تکمیل هست افزود: نیاز استان کرمان در تامین مرغ تامین شده و سرمایه‌گذاری زیادی در این زمینه انجام شده که باید از آن مراقبت کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته یک مورد کانون بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شمال استان و یک مورد نیز در جنوب استان مشاهده شد خاطر‌نشان کرد: با اقدامات پیشگیرانه از گذشته و آمادگی که وجود داشت بلافاصله این کانون‌ها شناسایی و معدوم‌سازی شد.

رشیدی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال گسترش بیماری در کشور بیشتر شود و ما باید در استان آمادگی کامل را داشته باشیم گفت: تردد مرغ زنده به استان باید کاملا کنترل شود.

وی با اشاره به اینکه نمونه‌برداری از مرغداری‌ها به‌صورت مرتب انجام می‌شود افزود: مشکل ما در استان کمبود اعتبارات هست و از انجا که اعتبارات به‌صورت اسناد خزانه اختصاص داده شده با کمبود نقدینگی رو‌به‌رو هستیم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما