• تاریخ : ۱۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

پیرحسین کولیوند؛ رییس اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه تا ساعت ۱۰:۲۰ تعداد ۴۲ پس لرزه در استان کرمان به وقوع پیوست و بزرگترین پس لرزه ۵.۵ ریشتر بوده هست، افزود: بلافاصله اتاق بحران کرمان و اتاق بحران وزارت بهداشت در وضعیت فعال قرار گرفت و تیم های واکنش سریع فعال شدند. در اتاق بحران کرمان؛ رئیس دانشگاه دکتر رشیدی معاون درمان و معاون بهداشت – معاون پشتیبانی – حراست و بازرسی در محل اتاق بحران حضور یافتند.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه ۱۰ تیم ارزیابی درمان از همان لحظه اول از پایگاه‌ها و مراکز اورژانس شهداد – اندوه جرد – سیرچ – گلباف – هِروز – راور – چترود – کوهپایه کرمان به منطقه اعزام شدند، تصریح کرد: همچنین اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس فعال و در حالت آماده باش قرار گرفت.

کولیوند اضافه کرد: طبق گزارشات تیم های ارزیابی بیشترین تخریب را روستای گورک –روستای هفتاد میش و روستای گَسک  از بخش کوهساران راور کرمان داشته و خوشبختانه مصدومی را نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه طبق گزارشات، منازل تخریب شده خالی از سکنه بودند، خاطرنشان کرد: تیم ارزیابی بهداشت و مبارزه با بیماری ها به مناطق زلزله زده اعزام شده هست.

کولیوند ادامه داد: آب شرب مناطق سالم و به شبکه آبرسانی تاکنون آسیبی وارد نکرده و اهم دغدغه احتمال سرمازدگی در شب در مناطقی هست که مردم از ترس خارج از منزل حضور دارند.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه براساس دریافت گفته مراکز و خانه های بهداشت و بهورزهای مناطق، خوشبختانه تا این لحظه تلفات انسانی گفته نشده و فقط تلفات دام (۶ راس) در روستای گورک گفته شده هست، گفت: اورژانس بیمارستان باهنر و افضلی پور کرمان جهت پذیرش مصدومین زمین لرزه تخلیه شد. همچنین فضای جایگزین برای بیمارستان باهنر و افضلی پور (جهت پذیرش مصدومین احتمالی ) در نظر گرفته شد.

کولیوند با اشاره به اینکه درمانگاه راور به عنوان پشتیبان فعال شد، آمار مصدومان تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه را  ۵۱ نفر اعلام کرد و گفت: شهرستان راور یک مصدوم و هِروز (راور ) یک مصدوم داشت که به صورت سرپایی مداوا شد.

وی با اشاره به اینکه در کرمان ۴۹ نفر مصدوم شدند، ادامه داد: به بیمارستان باهنر ۴۶ نفر منتقل شدند. یک مادرباردار ۷ ماهه نیز دچار تروما به صورت شکستگی بینی شده هست.

رییس اورژانس کشور از سقوط دختر دانشجو ۱۹ ساله حین فرار خبر داد و گفت: به بیمارستان پیامبر اعظم ۳ مصدوم  ( یک نفر MI – یک نفر تشنج  – یک نفر مادر باردار ) منتقل شده اند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما