• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

رکنا: کیفرخواست پروندۀ قتل مرد جوان در پاتوق معتادان متجاهر به دلیل ندادن پایپ برای استعمال مواد مخدر بعد از گذشت چهار ماه پیگیری قضایی صادر شد و درخواست قصاص متهم برای رأی نهایی به محاکم کیفری ارسال شد.

ساعت ٢١ هیجدهم خرداد ماه امسال، رانندگان چند خودروِ عبوری در حدفاصل میدان سپاد به میدان «امام حسین» مشهد با بدن بی جان مردی جوان که کنار بزرگ راه رها شده بود مواجه شدند.
یکی از شهروندان وظیفه شناس، با مشاهدۀ این صحنۀ دل خراش، بلافاصله موضوع را به سامانۀ فوریت های پلیسی اعلام کرد و طولی نکشید که این خبر به کلانتری خواجه ربیع مخابره شد و تیمی از مأموران تجسس این کلانتری در محل حادثه Incident حضور یافتند.
مأموران، پس از کشف جسد، موضوع را به عوامل اورژانس و بازپرس ویژۀ قتل Murder عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام کردند و، در مدت زمان کوتاهی، عوامل امدادی و جنایی در محل حاضر شدند و بررسی های اولیۀ این پرونده با فرضیۀ قتل آغاز شد.
در معاینات پزشکی از سوی عوامل اورژانس، مشخص شد متوفی به دلیل خون ریزی شدید ناشی از بریدگی عمیق در ناحیۀ گردن جان خود را از دست داده هست که، با دستور مقام قضایی، جسد این مرد جوان، برای بررسی علت دقیق مرگ، به پزشکی قانونی انتقال یافت.
بر اساس نوع فوت متوفی و آثار جراحت، فرضیۀ قتل مطرح شد و بررسی های جنایی این پرونده آغاز گردید. تحقیقات میدانی کارآگاهان پلیس Police در محل برای کشف آثار به جا مانده از متهمان ادامه داشت تا اینکه مأموران با چند رد پای آغشته به خون در چند قدمی متوفی روی سطح بزرگ راه مواجه شدند که احتمال می رفت آثار به جا مانده به افرادی که این مرد جوان را در کنار بزرگ راه رها کرده اند تعلق داشته باشد. لذا تیم بررسی کنندۀ پرونده، با به دست آمدن این سرنخ، پیگری های خود را آغاز کرد .
مأموران، با دنبال کردن رد خون متوفی و رد جای پاها، به آلونکی که پاتوق معتادان متجاهر در آن نزدیکی بود رسیدند و، به گفتۀ چند فرد معتاد، مشخص شد زن و مردی جوان، پس از ضرب و شتم متوفی، از محل متواری شده اند. تیم بررسی کنندۀ پرونده، با به دست آوردن این اطلاعات، موضوع را به مقام قضایی اعلام کرد و، طی حکمی، دستور شناسایی و جلب دو متهم پرونده را کسب کرد. با توجه به اینکه مرتکبان این قتل از مجرمان سابقه دار و حرفه ای نبودند، رد زنی آنان کار دشواری نبود. لذا ضابطان قضایی، با انجام اقدامات تخصصی و تحقیقات گستردۀ میدانی، رد متهمان پرونده را زدند و این مرد و زن جوان، به هویت هادی و سارا، را در یکی دیگر از پاتوق های معتادان در همان محدوده دستگیر کردند.
دو متهم دستگیرشده، که به مواد مخدر اعتیاد داشتند، برای پاره ای توضیحات به مرکز فرماندهی پلیس آگاهی منتقل شدند که در آنجا مشخص شد سارا نقشی در این قتل نداشته و مقتول، به اعترافات صریح هادی، با ضربۀ چاقوی او کشته شده هست.
متهم به قتل در اظهاراتش عنوان کرد: «روز حادثه، علی (مقتول) که دوست صمیمی ام بود، از من پایپ خواست که من بهش ندادم. سپس از سارا خواست که او هم بهش نداد. علی می خواست به او لگد بزند که من او را گرفتم و با چاقوی دسته چوبی و سرگرد تاشو، که متعلق به سعیددماغ بود، ضربه ای به علی زدم و او هم دستش را روی گردنش گذاشت و گفت: «هادی، زدی. کار خوبی نکردی.».».
متهم ردیف اول پرونده، پس از تشکیل پرونده، به دادسرا منتقل شد و، در جلسات متعدد بازپرسی، صراحتاً به ارتکاب قتل علی ک. اعتراف کرد. متهم نیز، پس از تکمیل تحقیقات قضایی، صحنۀ جرم Crime را بازسازی کرد و، برای چندمین مرتبه، بر اعترافات قبلی اش مبنی بر قتل علی ک. صحه گذاشت.
این پرونده پس از چهار ماه بررسی از سوی شعبۀ بازپرسی جنایی دادسرا برای صدور کیفر خواست در اختیار شعبۀ اظهار نظر ویژۀ قتل عمد دادسرا قرار گرفت. قاضی Judge صادق صفری در این باره به خبرنگار ما گفت: «بر اساس اظهارات صریح متهم به قتل علی ک. ٢۶ساله و درخواست اولیای دم، این مرد جوان به اتهام ارتکاب یک فقره قتل عمدی مرد مسلمان از طریق ایراد ضربۀ کشنده به گردن مقتول به قصاص محکوم خواهد شد. لذا کیفرخواست این پرونده برای رأی نهایی در اختیار محاکم کیفری قرار گرفته هست.». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهدی قرآنی
اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:
تجاوز مهیار به دختر ۱۶ ساله در اولین قرار اینستاگرامی / او فهمید در خانه تنها هستم و …
فوری / زن جوان شوهرش را با کمک دوست پسرش کشت و به چاهی در مشهد انداخت
اعتراف شیطانی نوعروس پای برادر شوهرش را در قتل داماد ۴۰ روزه باز کرد
این زن در عروسی شوهرش که پنهانی با یک دختر ارتباط داشت، عکس سلفی هم گرفت+عکس
تجاوز وحشیانه مرد افغان به دختر ۱۲ ساله اش / دادگاه تهران با شکایت مادر دختر بررسی کرد
شوهر سابق مونا مرا تهدید کرده تا زنم را طلاق دهم / من از مرد روانی می ترسم
تجاوز وحشیانه به پسر معلول پشت شمشادهای یک پارک در تهران + عکس
کارگر چاه کن زیر یک ماشین ماند و مرد+ فیلم
مرگ وحشتناک راننده تریلی با ترمز کردن پشت خط عابر پیاده + فیلم
راننده آژانس همه چیز را می دانست!
کامیون، ماشین سواری را با خود برد + فیلم
رانندگی عجیب زن چینی، همه را شگفت زده کرد + فیلم
شوخی احمقانه ای که منجر به قتل شد + فیلم و عکس
آب تونل توحید را بست
بازیگر معروف راننده تاکسی اینترنتی شد! / گفتگوی او با مسافر فرودگاه را ببینید + فیلم
راز تلخ عروس فراری!
مزاحمت پیرمرد شوم برای سرویس دانش آموزان دختر + فیلم
قاتل تبهکاری که به خاطر ترس از زنش دروغ ناموسی گفت
ماجرای مرگ تازه عروس در شب چهاردهم زندگی با داماد تهرانی
آخرین فیلم از جوان مهابادی قبل از قتل وحشتناک / ناگفته های دوستان قاتل و صادق برمکی + عکس
آنجلینا جولی طعمه ای برای دستگیری تبهکار آفریقایی / رازی که علنی شد! +عکس
فیلم لحظه دعوای شدید دختر ان جوان در سرویس بهداشتی+ عکس +۱۴
با زنم قهر بودم که در خیابان با مهناز دوست شدم / در خانه مجردی اش با او راتباط شوم داشتم که!!!
آدم کشی جوان دهه هفتادی به خاطر یک دختر + گفتگو و عکس
راز سیاه باردار شدن دختر ۱۲ ساله / پدر کودک پس از ۸ سال پیدا شد! + عکس
اقدام هولناک چند جوان شرور با دختر جوان در خیابان + فیلم
نقشه کثیف روزبه برای خانم مدیر در پارک دانشجو + عکس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما