• تاریخ : ۱۱ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته ایسنا،  در این جلسه شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اهمیت نگاه جامع برای توسعه خدمت رسانی به شهروندان اظهارکرد: در منطقه ۱۶ عوامل متعددی می تواند در استفاده بهینه از پتانسیل ها موثر باشد که یکی از این موارد ترمینال مسافربری جنوب هست .

[p]وی افزود: به دلیل توسعه شهری ، مجموعه پایانه جنوب نیاز به بازنگری دارد و حجم بالای جابه‌جایی در این محل نیاز به این موضوع را دو چندان می‌کند.

هادی زبده گفت: در مدل های توسعه یافته پایانه ها در رشد ، ارتقاء و نشاط بسیار موثر هست که ما باید در منطقه ۱۶ به این سمت حرکت کنیم .

شهردار منطقه ۱۶ افزود: پیشنهاد ما هست که با توجه به ۱۷۵ هکتار فضای ایستگاه راه آهن تهران بتوانیم در قسمت جنوب شرقی این ایستگاه پایانه مسافربری جنوب را جانمایی کنیم .

وی اظهار داشت : با این کار پیوند مدل های حمل و نقل ریلی و زمینی فراهم خواهد شد ؛ ضمن اینکه مشکلاتی که از قبل وجود داشته هست در جانمایی برای خدمات بهتر پیش بینی خواهد شد.

زبده گفت: ما باید افق دورنگر داشته باشیم و از منابع منطقه با تدبیر استفاده کنیم و موضوع ترمینال جنوب هم یک پتانسیل خوب برای منطقه محسوب می‌شود .

شهردار منطقه ۱۶ اظهار داشت :مدیریت شهری منطقه در راستای سیاست های کلی شهرداری تهران با درایت و مدیریت زمان و کار کارشناسی باید زمینه را برای خدمات با کیفیت به شهروندان تامین کند.

صدیقی مدیر پایانه ها و پارک سوار های تهران نیز در این نشست گفت : حضور مسافران در پایانه ها فرصتی را برای خدمت رسانی و توسعه در مناطق فراهم می کند .

وی افزود : ترمینال مسافربری جنوب در گذشته در مرز شهری واقع شده بود ولی امروز در فضای شهری قرار گرفته هست .

صدیقی اظهار داشت : با کاهش بار ترمینال ها و جابه‌جایی مناسب پایانه جنوب، با مطالعات ترافیکی و اجتماعی موافق هستیم و در این راستا همکاری کامل را با شهرداری منطقه ۱۶ خواهیم داشت.

وی افزود : مردم در زمان حضور در ترمینال ها بعضا تا آغاز سفر دارای اوقات فراغت هستند که باید برای این موضوع نیز برنامه ریزی شود .

مدیر پایانه ها و پارک سوار های شهرداری تهران اظهار داشت : باید حرکت ها زمان بندی صحیح و برنامه ریزی دقیق داشته باشد تا به کاهش ترافیک کمک کند.

وی افزود: بحث اقتصادی در پایانه ها بسیار مهم هست و باید به آن توجه ویژه ای داشت .

بر اساس گفته سایت شهرنوشت، کرونی دبیر کمیسیون حمل و نقل شورای شورای شهر تهران نیز گفت : مطالعات جامع حمل و نقل تهران در مرحله تهیه هست و ۱۳ پایانه در این مطالعات برای احداث در نظر گرفته شده و نزدیکی مدل های حمل و نقل بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما