• تاریخ : ۲۳ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از بندرعباس و به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، در این اطلاعیه آمده هست: روز شنبه ۲۲ مهرماه نود و شش در خبری که در بعضی رسانه‌ها منتشر شد، به نقل از دانش‌آموز مصدوم هرمزگانی خانم «محدثه شب راه» این ادعا مطرح شده بود که آموزش و پرورش از رسیدگی به وضعیت وی و خانواده اش غفلت کرده و آنها را با مشکلات روحی و مالی تنها گذاشته هست.

در این ارتباط مرکز روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش پیگیری‌های دقیقی انجام داد که نتایج این پیگیری‌ها به شرح ذیل هست:

در حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز هرمزگانی در داراب از همان ساعات اولیه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان به همراه معاونین به صورت میدانی در محل حادثه حاضر شده‌اند، و از نزدیک روند حادثه و درمان مصدومان را پیگیری کردند.

در خصوص دانش‌آموز محدثه شب راه بعد از خدمات درمانی و پزشکی اولیه با تشخیص تیم مجرب پزشکی حاضر در بیمارستان داراب، جهت ادامه روند درمان فوری به وسیله بالگرد به بیمارستان فوق تخصصی سوانح شهید رجایی شیراز اعزام شد.

در این راستا، جهت انجام خدمات رفاهی به خانواده و همراهان بیمار فوق‌الذکر، خوابگاه شهید فهمیده سازمان دانش‌آموزی شیراز به منظوراسکان شبانه روزی همراه با پذیرایی کامل و سرویس ایاب و ذهاب، به صورت رایگان به تعداد ۷۶ نفر روزانه، با وجود ۴ نفر بیمار اختصاص داده شده هست.

از زمان پذیرش این دانش‌آموز عزیز و دیگر مصدومان حادثه تاکنون، تیم‌های سه و چهار نفره شامل یک راننده به همراه کارشناسان ستادی آموزش و پرورش هرمزگان هر تیم به مدت یک هفته و یک دستگاه وسیله نقلیه سواری جهت بررسی وضعیت روند درمان این دانش‌آموزان در سطح بیمارستان و شهرستان شیراز و ارائه خدمات رفاهی برای همراهان به صورت شبانه‌روزی مستقر شدند.

با توجه به وضعیت جسمانی و ادامه روند درمان بعد از ترخیص از بیمارستان، دانش‌آموز «محدثه شب راه» و همراهان در هتل آراد شیراز در میدان اطلسی مستقر هستند که پرستار خصوصی به صورت روزانه جهت تزریقات و پانسمان در خدمت ایشان بوده و همچنین یک دستگاه ویلچر به وی اهدا شده و علاوه بر آن ، راننده شاغل در آموزش و پرورش میناب با یک دستگاه سواری جهت ایاب و ذهاب و همچنین تهیه ملزومات مورد نیاز و پذیرایی به صورت رایگان در اختیار ایشان می‌باشد.

با توجه به اینکه خانواده دانش‌آموز «محدثه شبراه» در وضعیت مالی مناسبی نمی‌باشند یک دستگاه سوئیت با تجهیزات و امکانات و وسایل اولیه زندگی، شامل (اتاق، سرویس بهداشتی، دو تخته فرش، تلویزیون، میز تلویزیون و … با دستور و پیگیری مدیر کل استان هرمزگان در شهرستان میناب در حال ساخت می‌باشد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش وپرورش شهرستان میناب و همچنین تیم اداره رفاه و تعاون اداره کل آموزش و پرورش استان به جهت حساسیت موضوع و ارائه خدمات مطلوب درمانی به مصدومان، شخصاً پیگیر وضعیت این عزیزان بودند و همچنان با حضور متناوب در شیراز از نزدیک روند پیگیری درمان و رفاه این عزیزان را دنبال می‌کنند.

ضمناً مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان، نمایندگان محترم مردم میناب و بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه میناب ، فرماندار شهرستان ، قائم مقام وزیر بهداشت جناب آقای دکتر حریرچی، رئیس هلال احمر، مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس و همکارانشان به طور مستمر از مصدومان این حادثه در شیراز عیادت و در جریان روند درمان این عزیزان قرار گرفتند.

لازم به ذکر هست اداره کل آموزش و پرورش، علی‌رغم انجام خدمات یاد شده همچنان در حال ارائه خدمت‌رسانی به مصدومان این حادثه و دانش‌آموز فوق‌الذکر می‌باشد که از اهم آن می‌توان به خدمات ارائه شده به دانش‌آموز محدثه شب راه به شرح ذیل اشاره کرد.

کارت هدیه ۵۰۰ هزار تومان، کارت هدیه ۳۰۰ هزار تومانی، نقد ۱ میلیون تومان، پیش پرداخت هتل ۱ میلیون تومان، هزینه پرستار، روزانه ۷۰ هزار تومان، خرید مایحتاج، روزانه (میوه، تنقلات..) جهت بیمار و همراه بیمار، مبلغ ۲ میلیون تومان توسط تعاون اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بابت قطع عضو توسط بیمه حوادث اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، مبلغ ۵ میلیون تومان به صورت نقدی توسط دستگاه نظارتی، مبلغ ۲ میلیون تومان توسط مدیر کل تعاون وزارت وگوشی موبایل به مبلغ ۹۰۰ هزارتومان از این جمله می‌باشد.

اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین به منظور احقاق حقوق این عزیز، پرونده پزشکی قانونی وی را در اولویت پیگیری‌های خود قرار داده و آن را با حساسیت دنبال می‌‌کند.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی همچنین در تماس تلفنی با حسین خادمی پدر یکی دیگر از دانش‌آموزان حادثه دیده هرمزگانی از وضعیت رسیدگی به مصدمان این حادثه سئوال کرد که وی در پاسخ با اشاره به حضور مداوم نمایندگانی از آموزش و پرورش در کنار مصدومین حادثه اتوبوس گفت: شرمنده خدمات بیش از انتظار آموزش و پرورش هستیم.

خادمی همچنین اظهار داشت: از نخستین روز سانحه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان در دهم شهریور ماه تا امروز، نمایندگانی از آموزش و پرورش همواره در کنار خانواده‌های مصدومین حضور داشتند.

وی افزود: علاوه بر پرداخت تمام هزینه‌های درمانی ۴ دانش آموز مصدوم ، هزینه‌های مربوط به اسکان، ایاب و ذهاب و سایر هزینه‌های مربوطه به ۷۰ نفر از همراهان مریض توسط آموزش و پرورش پرداخت شده هست.

خادمی از ملاقات و عیادت مستمر نمایندگان آموزش و پرورش از دانش‌آموزان مصدوم خبر داد و افزود: حضور به موقع وزیر آموزش و پرورش در صحنه تصادف، و در ادامه برخورد پدرانه مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان و سایر مسئولان مربوطه و همراهی آنان در کلیه مراحل درمانی در شیراز و تهران ما را مدیون و شرمنده آنها کرده هست.

وی از فراهم شدن شرایط ادامه تحصیل فرزندش نیز خبرداد و تصریح کرد: اگر کسی بخواهد منکر زحمات فراوان آموزش و پرورش شود در پیشگاه خداوند مسئول خواهد بود، زیرا آموزش و پرورش جای هیچ سئوالی را در رسیدگی به دانش‌آموزان باقی نگذاشته هست.

مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش در پایان از خبرنگاران عزیز و رسانه‌ها تقاضا دارد، قبل از انتشار اخبار از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کرده و در گزینش منابع خبری خود حساسیت بیشتری به خرج دهند تا از تزریق اضطراب و ایجاد فضای یاس و ناامیدی به بدنه جامعه جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما