• تاریخ : ۱۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از زاهدان، سید محمد بطحایی امشب در شورای عالی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در زمینه توسعه آموزش و پرورش، سیستان و بلوچستان برای ما اولویت هست چرا که وقتی استان‌های کشور را از نظر امکانات و وضعیت آموزش و پروش رتبه‌بندی می‌کنیم آذربایجان غربی جزو ضعیف‌ترین استان‌هاست اما فاصله شاخص‌های سیستان و بلوچستان با آذربایجان غربی بسیار زیاد هست و اگر بتوانیم وضعیت آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان را به آذربایجان غربی برسانیم، شاهکار کرده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس امروز ما آیینه جامعه فردای ماست. اگر بخواهیم بدانیم وضعیت آینده کشور چگونه هست باید امروز به مدارس سر بزنیم. تا زمانی که مدرسه، کلاس و معلم درست نشود، این کشور به سامان نخواهد رسید.

بطحایی تصریح کرد: مشکلات فعلی آموزش و پروش امروز ما با ۳۰ سال گذشته هیچ تفاوتی نکرده هست و اگر مسیر را عوض نکنیم ۳۰ سال آینده هم وضعیت ما همین خواهد بود که دلیل اصلی آن مشکلات اعتباری و مطمئن نبودن از تخصیص اعتبارات هست اما خوشبختانه امروز تصویب شد تا تمامی درآمدها و منابع وزارت آموزش و پرورش اختصاصی شود.

وی افزود: پیش از این تمامی منابع و درآمدهای آموزش و پرورش پس از واریز به خزانه به این وزارت خانه تخصیص می‌یافت که با اختصاصی شدن درآمدها  می توانیم نسبت به بهره برداری از املاک و مستقلات موجود به طور مستقیم اقدام کنیم.

بطحایی از طرح تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه به آموزش و پرورش و ارائه آن به مجلس خبر داد و گفت: اگر این طرح تصویب شود، کسری بودجه این وزارتخانه به تدریج رفع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کارگروهی برای ارائه سند توسعه آموزش و پرورش استان تشکیل خواهد شد که  در این کارگروه از نظرات و منابع ۱۳ دستگاه و نهاد مرتبط با آموزش و پرورش استفاده می‌شود.

وی از سفر بعدی خود به زاهدان در اسفندماه خبر داد و گفت: در سفر بعدی بر اساس این سند، تقسیم کار لازم صورت می‌گیرد تا فضای آموزشی و تجهیزات مورد نیاز براساس برنامه‌های کیفی و کمی در استان تأمین شود.  

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما