• تاریخ : ۲۰ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

هوویم خانه دیگری نیز داشت که راز آن را به من گفته و خواسته بود دراین باره به شوهرمان حرفی نزنم. من هم چیزی نگفتم و هوویم هر از گاهی به آن خانه می رفت تا اینکه روز حادثه صبح به قصد رفتن به آن خانه از منزل خارج و سپس ناپدید شد».
قتل مرموز زن میان سال
 رسیدگی به دو پرونده جنایی در حالی در دادگاه کیفری استان تهران به اتمام رسید که در یکی از پرونده ها عامل جنایت هنوز شناسایی نشده هست و قرار شد دیه مقتول از بیت المال پرداخت شود. پرونده به بن بست رسیده ای از مرداد سال ٨٥ با تماس تلفنی زنی با پلیس گشوده شد. این زن خبر داد هووی ٤٤ ساله اش به نام نوشین از خانه خارج و پس از آن ناپدید شده هست.
به این ترتیب تیمی از کارآگاهان مأموریت یافتند درباره سرنوشت نوشین تحقیق کنند. هووی این زن به پلیس گفت: «من و شوهرم سال ها قبل ازدواج کردیم و مشکل خاصی نداشتیم اما بچه دار نمی شدیم و بعد از پیگیری های پزشکی که انجام دادیم فهمیدیم من توانایی باردار شدن ندارم به همین دلیل خودم به شوهرم پیشنهاد کردم ازدواج کند و برای این کار خواهرزاده ام را معرفی کردم. همسرم هم این پیشنهاد را قبول کرد و به این ترتیب خواهرزاده ام به عقد شوهرم درآمد و آنها صاحب سه فرزند شدند.
در این سال ها با هم زندگی می کردیم اما هوویم خانه دیگری نیز داشت که راز آن را به من گفته و خواسته بود دراین باره به شوهرمان حرفی نزنم. من هم چیزی نگفتم و هوویم هر از گاهی به آن خانه می رفت تا اینکه روز حادثه صبح به قصد رفتن به آن خانه از منزل خارج و سپس ناپدید شد».
 مأموران بعد از گرفتن نشانی خانه موردنظر به آنجا رفتند و جسد نوشین را در حالی که زیر تخت خواب گذاشته شده بود، پیدا کردند. آنها پی بردند این زن ابتدا به دار آویخته و سپس جسدش منتقل شده هست. از آن زمان تلاش های پلیس برای ردیابی عامل یا عاملان جنایت بی فایده بود و سرنخی به دست نیامد تا اینکه در نهایت پرونده با درخواست دریافت دیه از بیت المال به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و هیئت قضات با این درخواست اولیای دم موافقت کردند.
پرونده دوم که با اعلام رضایت اولیای دم مقتول مختومه شد مربوط به قتلی هست که خرداد شش سال قبل در جریان نزاع خیابانی در شهریار به وقوع پیوست.
متهم ٢٠ساله پرونده که پیش از این محاکمه و به قصاص محکوم شده بود، در جلسه دادگاه درباره قتل گفت: «روز حادثه من و دوستانم در خیابان داشتیم می رفتیم که مقتول و دوستانش با موتور از کنار ما عبور کردند و ضربه ای به ما زدند. به این ترتیب درگیری شروع شد اما با وساطت اهالی پایان یافت. بعد از آن ما قصد داشتیم به خانه های خود برویم که خبر رسید مقتول و دوستانش منتظر ما هستند. پیرمردی که در نزدیکی ما بود و از جریان خبر داشت به من گفت برای اینکه درگیری پیش نیاید بهتر هست به جای خیابان اصلی از داخل باغ او رد شویم. ما نیز قبول کردیم اما مقتول و دوستانش که از موضوع باخبر شده بودند داخل باغ آمدند و با مشت و لگد به جان ما افتادند. من نیز برای دفاع از خودم با چاقو چند ضربه به آن پسر زدم و فرار کردم تا اینکه دو هفته بعد دستگیر شدم».
دادگاه در آن زمان به قصاص متهم رأی داد و این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تأیید رسید اما اولیای دم سرانجام گفتند حاضر هستند با دریافت ٩٠ میلیون تومان دیه از قصاص بگذرند. آنها همچنین سفته ای ٣٠٠ میلیون تومانی را مطالبه کردند تا خانواده متهم متعهد شوند محل زندگی شان را تغییر دهند. بعد از اینکه شروط اولیای دم انجام شد متهم از چوبه دار نجات یافت و هفته پیش بار دیگر در شعبه ٤ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت. او گفت: «پدرم سکته کرده و خانه نشین هست. خانواده من برای پرداخت دیه تمام اموال شان را فروختند و الان شرایط خوبی ندارند به همین دلیل از دادگاه تقاضا دارم من را هرچه زودتر آزاد کند تا بتوانم کنار خانواده ام باشم.»
هیئت قضات در نهایت متهم را به خاطر جنبه عمومی جرم به شش سال زندان با احتساب ایام بازداشت محکوم کردند و به این ترتیب پسر جوان به زودی آزاد خواهد شد.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه شرق

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما