• تاریخ : ۱۰ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

سید ابراهیم کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار پردیس نیوز در یاسوج اظهار داشت: بر اساس برآورد انجام‌شده توسط اداره خزانه معین استان، میزان بدهی قطعی دستگاه‌های مختلف اجرایی به بعضی نهادها و شرکت‌های غیردولتی و یا اشخاص حقیقی تا پایان آذر امسال افزون بر ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده که بخش عمده‌ای از این میزان بدهی‌ها مربوط به سنوات قبل هست.

وی عنوان کرد: افزون بر چهار هزار میلیارد ریال از این میزان بدهی‌ها مربوط به طلب پیمانکاران بر اساس آخرین صورت‌وضعیت طرح‌های انجام‌شده آن‌ها در ذی‌حسابی دستگاه‌های اجرایی استان هست.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: حدود ۴۳۸ میلیارد ریال از آن مربوط به سایر بدهی‌های ادارات و نهادهای دولتی ازجمله میزان خرید این دستگاه‌ها از بازار هست.

کشاورز یکی از راه‌های مهم برای پرداخت میزان بدهی دستگاه‌ها به بخش خصوصی را استفاده از قانون تهاتر و صدور اوراق تسویه خزانه دانست و گفت: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر ۲۷ میلیارد ریال از طریق تهاتر انجام‌شده هست.

 وی ادامه داد: اوراق تسویه خزانه فرصت بسیار خوبی برای تسویه مطالبات و بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی به پیمانکاران و بخش خصوصی بوده و لازم هست دستگاه‌های اجرایی استان از این ابزار و ظرفیت قانون بودجه در راستای تسویه مطالبات و بدهی‌های دولت نهایت استفاده را ببرند.

کشاورز با اشاره به آئین‌نامه اجرایی بند «ز » تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۶ اظهار داشت: بخش عمده‌ای از تخصیص‌ها در قالب اسناد خزانه به استان اختصاص می‌یابد که دستگاه‌های اجرایی استان باید با دقت و با برنامه‌ریزی لازم در موعدهای مقرر نسبت به جذب اعتبارات در قالب اسناد خزانه اسلامی اقدام کنند تا استان از عواید این اسناد منتفع شوند.وی افزود:

وی ابراز کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد جزء استان‌های موفق در استفاده از اوراق تسویه خزانه بوده و فعالیت‌های بسیار خوبی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برای استفاده مفید و مؤثر از این ابزار قانونی صورت می‌گیرد.

کشاورز تصریح کرد: اداره کل امور اقتصادی و دارایی در سال گذشته نیز در صدور اوراق تسویه خزانه، احصاء و گفته بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی حائز رتبه سوم کشوری شد و امسال نیز همچون سال گذشته با جدیت، برنامه‌ریزی و کار منسجم در تلاش هستیم تا بتوانیم از این فرصت و ظرفیت در راستای تسویه بدهی‌های دولت و رفع مشکلات مالی دولت و پیمانکاران و بخش خصوصی گام‌های خوب و مؤثری برداریم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما